ČTsport

ČTsport
neděle 24. června 2018 Jan

Kolocová s Kvapilovou nestačily v Pelhřimově na Slukovou a Hermannovou

Velikost textu:
aktualizováno 6. 11. 2016 17:12

Pelhřimov - Soubojem dvou nejlepších českých ženských párů vyvrcholil v Pelhřimově turnaj plážových volejbalistů CEV Satellite. Kristýna Kolocová ani na třetí pokus neporazila svou bývalou parťačku Markétu Slukovou, s Michaelou Kvapilovou podlehly ve finále nasazeným jedničkám Slukové s Barborou Hermannovou dvakrát 15:21. Mužský turnaj ovládla rovněž domácí dvojice Ondřej Perušič, David Schweiner.

Barbora Hermannová a Markéta Sluková (v červeném) po vítězství nad Kristýnou Kolocovou a Michalou Kvapilovou
Barbora Hermannová a Markéta Sluková (v červeném) po vítězství nad Kristýnou Kolocovou a Michalou Kvapilovou

Sluková se po loňském rozpadu úspěšné dvojice postavila poprvé na dvorci proti Kolocové na červnovém mistrovství Evropy ve Švýcarsku. Tam Sluková s Hermannovou zvítězily nad krajankami ve dvou setech a nakonec získaly stříbrné medaile.

Kolocová s Kvapilovou se dostaly celkem snadno do vedení 5:1, ale pak jejich soupeřky zpřesnily příjem, Slukové na servisu dvakrát pomohla páska a české jedničky otočily na 11:7. Čtyřbodový náskok si pak bez problémů udržovaly po zbytek prvního setu.

přehrát video
Halový turnaj v Pelhřimově vyhrály Sluková a Hermannová

Druhá sada už byla jednoznačnou záležitostí nejvýše nasazeného páru, který sice v závěru nevyužil tři mečboly, přesto vyhrál bez větších problémů 21:15. "Povedlo se nám je zatlačit, servis byl naše velká síla," řekla Hermannová pro ČT.

Třetí místo obsadila další česká dvojice Martina Bonnerová, Šárka Nakládalová. Perušič se Schweinerem ve finále zvítězili 21:16 a 21:19 nad rakouským párem Danielem Müllnerem, Florianem Schnetzerem.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.