I druhá výhra bez ztráty setu. Přerovské volejbalistky si poradily s Olympem

Praha – Přerovské volejbalistky porazily ve 2. kole extraligy pražský Olymp 3:0 a i druhé utkání v nové sezoně vyhrály bez ztráty setu. V repríze čtvrtfinále z minulého ročníku byl klíčový druhý set, ve kterém hostující Pražanky vedly 16:9, přesto sadu ztratily v poměru 23:25. Přerov pak zlomenému soupeři dovolil ve třetím dějství získat jen 15 bodů a dokonal pomstu za vyřazení v březnovém play-off.

Prostějovanky postoupily do semifinále domácího poháru
zdroj: ČT24 autor: Iva Gambová

"Začali jsme dobře, přestože nám celý zápas nešly moc dobře bloky. Druhý set byl plný našich nevynucených chyb, ale zvládli jsme koncovku. I když jsme ve třetím setu vedli o dost bodů, stále to bylo napínavé," řekl kouč extraligového lídra Libor Gálík. "Když nepřihraješ, nemůžeš vyhrát. K tomu jsme velmi špatně útočili, na rozdíl od domácích," konstatoval kouč Pražanek Stanislav Mitáč.

Druhou výhru v sezoně si připsal i mistrovský Prostějov, který nedal šanci brněnskému Fénixu. Vicemistrovská Olomouc vstoupila do soutěže vítězstvím 3:1 na palubovce Králova Pole. Brněnský celek nenavázal na předchozí úspěch v Ostravě, která naopak na úvodní nezdar odpověděla hladkou výhrou ve Frýdku-Místku.

Výsledky 2. kola extraligy volejbalistek

Frýdek-Místek - Ostrava 0:3 (-21, -13, -20) Nejvíce bodů: Štrbová 11, Pavelková a Holišová po 8 - Toufarová a Zedníková po 12, Nachmilnerová 11.

Prostějov - Fénix Brno 3:0 (13, 18, 15) Nejvíce bodů: Frigová 10, Trnková a Nová po 9 - Šnellyová 8, Podhrázká 5.

KP Brno - Olomouc 1:3 (-21, 21, -15, -22) Nejvíce bodů: Měrková a Brownová po 13, Salanciová 10 - Košická 16, Čutuková a Michalíková po 14, Sajdová 11.

Přerov - Olymp Praha 3:0 (20, 23, 15) Nejvíce bodů: Kohoutová 17, Svobodová 14, Yancyová 13 - Melicharová 12, Kalhousová 11, Bartošová 7.