ČTsport

ČTsport
sobota 21. července 2018 Vítězslav

České volejbalistky si poradily i se Slovinskem a slaví druhou výhru 3:0

Velikost textu:
aktualizováno 17. 9. 2016 20:39

Brno - České volejbalistky pokračují v kvalifikaci o mistrovství Evropy 2017 ve vynikajících výkonech. Po úvodní výhře proti Řecku snadno přehrály také soupeřky ze Slovinska a po dalším jasném vítězství 3:0 po sadách 25:20, 25:16 a 25:13 vedou skupinu F bez ztráty setu. Češkám fungovala kromě útoku hlavně hra na bloku. Ve třetím utkání čeká na národní tým reprezentace Běloruska.

Radost českých volejbalistek
Radost českých volejbalistek

"Asi jsme čekaly, že bude toto utkání těžší. Zřejmě se na dobrém výsledku podepsala i skutečnost, že jsme do zápasu vstoupily s čistou hlavou. Plnily jsme, co jsme si řekly, a šly jsme od začátku tvrdě za vítězstvím," řekla po utkání Aneta Havlíčková, která patřila společně s Andreou Kossányiovou a Michaelou Mlejnkovou k pilířům českého týmu.

Houževnaté Slovinky stačily ještě v úvodním setu držet krok, v závěru už ale nedokázaly v bouřlivé kulise čelit drtivému tlaku českých volejbalistek, které k přesnému útoku přidávaly jistotu na blocích.

"Těžili jsme z tvrdého podání, dobrého příjmu a také kombinace. Našim akcím dávala rychlost nahrávačka Smutná. Odehráli jsme náš nejlepší zápas v posledních týdnech," řekl po utkání kouč Waibl.

přehrát video
České volejbalistky přehrály Slovinsko lehce 3:0

Od druhého setu už bylo utkání jednoznačnou záležitostí. Svěřenkyně trenéra Waibla rychle získaly náskok 8:2, hýřily aktivitou a do tlaku se dostávaly i důrazným podáním. V závěru už Slovinky zcela odpadly a marně hledaly zbraň, kterou by mohly klást suverénním soupeřkám odpor.

"Nedaly jsme Slovinkám ani chvilku na to, aby se zvedly. Proto možná toto utkání vypadalo lehčí než páteční s Řeckem," dodala Havlíčková.

Ve třetím utkání ve skupině se české volejbalistky v neděli od 18:00 střetnou s Běloruskem, které rovněž vyhrálo oba zápasy, ale v každém z nich získalo pouze dva body.

Druhý kvalifikační turnaj se uskuteční za týden ve Slovinsku. Vítězové skupin postoupí na evropský šampionát v příštím roce v Ázerbájdžánu a v Gruzii. Druhé celky ze skupin čeká v říjnu baráž.

Kvalifikace ME volejbalistek - skupina F, první turnaj v Brně:

ČR - Slovinsko 3:0 (20, 16, 13).

Rozhodčí: Herbik (Pol.), Rydland (Nor.). Čas: 75 min. Diváci: 2500. Sestava a body ČR: Kossányiová 16, Havlíčková 14, Mlejnková 13, Purchartová 6, Trnková 6, Smutná 3, libero Melichárková. Trenér: Waibl.

Bělorusko - Řecko 3:2 (16, 14, -22, -24, 12).

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.