ČTsport

ČTsport
pondělí 18. června 2018 Milan

Volejbalistky zdolaly Kanadu 3:0 a slaví první výhru v Grand Prix

Velikost textu:
aktualizováno 5. 6. 2016 23:13

Zelená Hora (Polsko) – České volejbalistky se dočkaly ve třetím utkání v Grand Prix první výhry. Výběr německého kouče Alexandra Waibla porazil na turnaji druhé divize v polské Zelené Hoře Kanadu 3:0 po setech 25:13, 25:18 a 25:23 a ve skupině obsadil třetí místo. Nejproduktivnější hráčkou českého týmu byla kapitánka Tereza Rossiová s 16 body, Michaela Mlejnková zaznamenala o tři méně.

přehrát video
České volejbalistky porazily v Grand Prix Kanadu 3:0

Vstup do zápasu se českým volejbalistkám nevyvedl. Kanaďanky hrály přesněji i důrazněji a za stavu 5:7 si musel vzít Waibl oddechový čas. Z útlumu se hráčky rychle vymanily. Dostaly postupně Kanaďanky pod tlak a povolily jim v prvním setu uhrát pouze 13 bodů.

I když se ve druhém setu hra více vyrovnala, tempo stále udávaly svěřenkyně kouče Waibla. Nejvyrovnanější partii nabídla třetí sada, ve které se Kanaďanky nečekaně zvedly.

Nový trenér českých volejbalistek Alexander WaiblTrenér českých volejbalistek Alexander Waibl: "Vítězství nad Kanadou jsme si zasloužili, i když jsme proti Polsku podali lepší výkon. Po dvou jasných setech se nám podařilo s pomocí všech hráček a velikou bojovností otočit průběh třetí sady."

přehrát video
České volejbalistky porazily v Grand Prix Kanadu 3:0

"První dva sety jsme odehrály výborně. Po pauze po druhé sadě jsme vypadly z tempa," řekla Andrea Kossányiová. Kanaďanky totiž na začátku třetího setu využily nekoncentrovanost soupeře a získaly až šestibodový náskok. V závěru setu ještě vedly zámořské volejbalistky 21:18, při podání Rossiové se ale Češkám povedl šesti body obrat. Houževnaté Kanaďanky ještě odvrátily dva mečboly, ale pečeť na českou výhru dala úspěšná smeč Mlejnkové.

"Jsme rády za první vítězství a ceníme si nabraných zkušeností. Poslední ze tří zápasů nebyl určitě nejhezčí z technického pohledu. I přes únavu z celého turnaje jsme dokázaly zabrat i na konci třetího setu, kdy jsme byly pod tlakem," řekla Rossiová.

V příštím týdnu je na programu druhý turnaj v Olomouci, ve kterém se české volejbalistky utkají opět s Kanadou, Bulharskem a Dominikánskou republikou.

První turnaj volejbalové Grand Prix druhé divize v Zelené Hoře (Polsko):

ČR - Kanada 3:0 (13, 18, 23)
Sestava a body ČR: Rossiová 16, Mlejnková 13, Kossányiová 10, Purchartová 7, Rutarová 7, Smutná 2, libero Dostálová - Toufarová 2, Hodanová 1, Vincourová, P. Kojdová. Trenér: Waibl.

Polsko - Portoriko 2:3 (18, -23, 15, -26, -13)

Konečné pořadí: 1. Portoriko (8 bodů), 2. Polsko (7), 3. ČR (3), 4. Kanada (0).

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.