ČTsport

ČTsport
středa 22. srpna 2018 Bohuslav

Sluková s Hermannovou vyhrály v Antalyi skupinu

Velikost textu:

Antalya (Turecko) - Plážové volejbalistky Markéta Sluková s Barborou Hermannovou pokračují v turecké Antalyi na vítězné vlně. Obhájkyně titulu vyhrály také třetí zápas ve skupině, porazily třetí nasazené Kolosiňskou a Brzostekovou z Polska 2:1 a postoupily přímo do osmifinále. Pro Kristýnu Kolocovou s Michalou Kvapilovou turnaj Světového okruhu skončil, po postupu z kvalifikace prohrály ve skupině i třetí zápas a obsadily dělené 25. místo.

Spolu s loňskou vítěznou jízdou už Sluková s Hermannovou vyhrály v Antalyi deset zápasů v řadě. "Jsme happy jak tři grepy," radovaly se na sociálních sítích.

Sluková s Hermannovou v únoru s Kolosiňskou a Brzostekovou prohrály na turnaji v Brazílii, ale v Turecku zápas získaly poměrem 21:17, 19:21 a 15:10. "Měly jsme skvělou strategii a výhra nad Polkami, kterým se v poslední době daří, je velmi cenná. Jsme nadšené z našeho výkonu," řekla Sluková.

Sluková s Hermannovou hrají po skoro dvouměsíční pauze, protože Hermannová měla problém s nohou. Volno využily k tréninku kondice a k psychické přípravě. "Jak se lépe vnímat na kurtu, protože vzájemná chemie je velmi důležitá. Je potřeba se navzájem dobře snášet," řekl rakouský kouč české dvojice Simon Nausch.

Kolocová s Kvapilovou, které spolu hrály teprve třetí společný turnaj, podlehly Arvanitiové a Karagkuniové z Řecka po setech 17:21, 21:13, 13:15.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.