ČTsport

ČTsport
čtvrtek 16. srpna 2018 Jáchym

Volejbalistky Olomouce porazily Schwerin, v Poháru CEV ale končí

Velikost textu:

Olomouc - Volejbalistky UP Olomouc porazily v odvetě 1. kola Poháru CEV německý Schwerin 3:2, po prohře 0:3 v prvním zápase ale v soutěži končí a budou pokračovat ve Vyzývacím poháru. 

Olomoucké volejbalistky v utkání proti Prostějovu
Olomoucké volejbalistky v utkání proti Prostějovu

Vedoucímu týmu bundesligy stačilo k postupu uhrát v odvetě dva sety. Hanačky začaly domácí utkání náporem, zatlačily soupeřky důraznou hrou a získaly úvodní sadu. Tento výkon ale pak nezopakovaly a naděje na případný zlatý set se jim rozplynula.

Po dosažení postupového cíle trenér Schwerinu Koslowski stáhl nejlepší hráčky a dal příležitost náhradnicím, které nestačily držet s olomouckými volejbalistkami krok.

"Podali jsme oproti prvnímu utkání mnohem lepší výkon. Škoda, že jsme po slibném začátku pustily soupeřky do hry. I když nepostupujeme, musím naše hráčky pochválit za dobrý výkon," řekl kouč Jiří Teplý.

přehrát video
Olomoucké volejbalistky v Poháru CEV končí

UP Olomouc - SC Schwerin 3:2 (20, -17, -18, 20, 9)

Rozhodčí: Hulka (Ukr.), Galičová (Bosna). Čas: 116 min. Diváci: 500.

Sestava a body Olomouce: Dudová 11, Košická 14, Dumančičová 12, Kubová 15, Dedíková 10, Závodná 8, libero Hronová - Michalíková. Trenér: Teplý.
Nejvíce bodů Schwerinu: Turnerová 18, Ziegelerová 12, Loveová 10. První utkání 0:3, postoupil Schwerin. Olomouc bude pokračovat ve Vyzývacím poháru. 

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.