ČTsport

ČTsport
úterý 19. června 2018 Leoš

Sluková s Hermannovou v Číně vzdaly kvůli zranění

Velikost textu:
aktualizováno 24. 9. 2015 13:05

Sia-men (Čína) - Účinkování plážových volejbalistek Markéty Slukové a Barbory Hermannové na turnaji Světového okruhu v čínském Sia-men skončilo zraněním. Český pár nedohrál druhý zápas v základní skupině D proti Kanaďankám Gordonové a Wilkersonové poté, co si Sluková ve druhém setu poranila kotník.

Markéta Sluková
Markéta Sluková

Po prvním vyhraném setu vedly Sluková s Hermannovou ve druhém o čtyři body. "Pak si Markét při bloku poranila kotník po dopadu Kanaďanky na naši polovinu hřiště a zápas jsme kvůli zranění ukončily," uvedl český pár na Facebooku. "Prozatím se snažíme to 'vyléčit' po laicku a uvidíme, jak to bude vypadat zítra," dodaly s odkazem na páteční poslední duel ve skupině se čtvrtými nasazenými Ruskami Ukolovovou a Birlovovou.

České hráčky úvodní zápas ve skupině s Rakušankami Schützenhöferovou a Plesiutschnigovou vyhrály hladce za 33 minut 2:0. Druhý duel s Kanaďankami musely ale po 19 minutách hry vzdát.

Sluková s Hermannovou, které se daly dohromady na konci července, startují v Číně na turnaji nižší kategorie Open teprve podruhé přímo v hlavní soutěži. Na předchozím turnaji v Soči prošly do čtvrtfinále a obsadily dělené 5. místo. V prvních dvou společných startech ve World Tour na grandslamech v Long Beach a polském Olsztynu musely do kvalifikace a z ní nepostoupily.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.