ČTsport

ČTsport
pátek 20. července 2018 Ilja
Mistrovství Evropy

Z Parisiho nominace volejbalistek vypadly Vyklická a Kvapilová

Velikost textu:

Praha - Blokařka Klára Vyklická a univerzálka Michala Kvapilová se nevešly do nominace volejbalistek na mistrovství Evropy, které začne v sobotu v Nizozemsku. Ve skupině v Eindhovenu se reprezentantky střetnou s Rumunskem, Srbskem a obhájkyněmi stříbra Němkami.

České volejbalistky
České volejbalistky

"Rozhodování o vybrané čtrnáctce bylo hodně těžké. Bral jsem v úvahu výkony v přípravných zápasech i nasazení hráček proti jednotlivým soupeřkám," uvedl italský kouč české reprezentace Carlo Parisi. Tým odletí ve čtvrtek ráno z Prahy do Amsterdamu, odkud se autobusem přemístí do 125 km vzdáleného Eindhovenu.

Volejbalistky během léta absolvovaly světovou Grand Prix a ve své divizi vybojovaly bronzové medaile. Do reprezentace se pak vrátily kapitánka Aneta Havlíčková, jež měla poraněné koleno, a libero Julie Kovářová. Havlíčková se smečařkou Helenou Havelkovou budou opět patřit k hlavním pilířům družstva.

Carlo Parisi
Carlo Parisi

Čtrnáct nominovaných hráček v tomto týdnu ladí výkonnost na soustředění v Kladně. "Zaměřujeme se na odstranění drobných chyb v útočné souhře i v obraně, které nás provázely v posledních třech přípravných utkáních v Belgii. Hráčky jsou už natěšené na první utkání s Rumunkami. Vstup do turnaje bude hodně důležitý. Věřím, že jej zvládneme," doplnil kouč Parisi.

Na minulém mistrovství Evropy Češky předloni vypadly v osmifinále po bitvě a čtyřech neproměněných mečbolech s Francií a obsadily 10. místo z 16 účastníků.

přehrát video
Volejbalistky finišují přípravu na ME, rády by postoupily ze skupiny

Nominace českých volejbalistek na ME:

Nahrávačky: Pavla Vincourová (Lodž/Pol.), Lucie Smutná (Soverato/It.)

Smečařky: Helena Havelková (Police/Pol.), Andrea Kossányiová (Vratislav/Pol.), Michaela Mlejnková (Stuttgart/Něm.), Eva Hodanová (Olymp Praha), Marie Toufarová (KP Brno)

Univerzálky: Aneta Havlíčková (Lokomotiv Baku/Ázerb.), Tereza Vanžurová (Scandicci/It.)

Blokařky: Barbora Purchartová (Charleroi/Belg.), Nikol Sajdová (Vilsbiburg/Něm.), Veronika Trnková (Olymp)

Libera: Julie Kovářová (Prostějov), Veronika Dostálová (Olymp)

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.