ČTsport

ČTsport
středa 20. června 2018 Květa

Duo Kolocová - Skalníková vyhrálo první společný zápas

Velikost textu:
aktualizováno 14. 8. 2015 19:43

Praha - Kristýna Kolocová zvládla po rozchodu s dlouholetou beachvolejbalovou spoluhráčkou Markétou Slukovou první zápas s novou partnerkou. Sedmadvacetiletá Kolocová a o šest let starší Hana Skalníková vyhrály na Superpoháru v Praze zápas úvodního kola, slovenskou dvojici Natalie Kolderová, Iveta Kóšová porazily poměrně hladce 21:16 a 21:13. Z nové české špičky turnaj vynechaly jen  Sluková a Hermannová, které startují na Grand Slamu v Long beach.

Kristýna Kolocová
Kristýna Kolocová

"Jsem ráda, že jsme vyhrály. Byl to nervóznější zápas, nevěděly jsme, co od sebe očekávat, ale výsledek je dobrý," řekla Kolocová. Nová dvojice má přitom za sebou jen několik společných tréninků. "Je tam prostor pro zlepšení. Co bylo důležité, abychom se sešly na nahrávce, kterou jsme chtěly potrénovat. To relativně fungovalo," dodala. 

Kolocová Skalníkovou stále ještě srovnává s bývalou spoluhráčkou

Kristýna Kolocová po prvním společném utkání s Hanou Skalníkovou přiznala, že ji stále ještě srovnává s bývalou parťačkou. "Porovnávám všechny herní činnosti a Hanka z toho nevychází vůbec špatně, " chválila spoluhráčku Kolocová. V sobotním druhém kole nastoupí Kolocová a Skalníková, které se zatím spolu dohodly na domácí akce do konce roku, proti Markétě Bendíkové a Kristýně Kolouchové. Turnaj v areálech na Ládví a na Císařské louce vyvrcholí v neděli odpoledne, finálové zápasy bude vysílat ČT sport.

Už první kolo na Ládví sledoval nezvykle vysoký počet diváků. "Lidí tu bylo relativně hodně, za to jsem ráda. Já si vážím podpory, která je veliká. A lidi jsou důvod, proč se ještě pokouším na ty kurty přijít. Ač má chuť do hraní už nebyla veliká, tak jsem se rozhodla, že letos ještě zužitkuju, co jsem natrénovala," řekla Kolocová.

Kolocová se Slukovou se rozešly kvůli herní krizi po deseti letech společného působení na mezinárodní scéně. Byly páté na olympiádě v Londýně a loni vyhrály dva turnaje Světového okruhu. Sluková se dala dohromady s Barborou Hermannovou a společně v minulém týdnu bez ztráty setu vyhrály rakouský pohárový turnaj ve Wolfurtu.

Na Superpohár v Praze se přihlásila také bývalá spoluhráčka Hermannové Martina Bonnerová. Ve dvojici s Adélou Machovou rovněž postoupily do druhého kola.

přehrát video
Kolocová s novou spoluhráčkou vyhrála první kolo Superpoháru
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.