ČTsport

ČTsport
sobota 22. září 2018 Darina
Prague Open

Kolocová se Slukovou začaly výhrou, pak ale překvapivě padly s Němkami

Velikost textu:
aktualizováno 21. 5. 2015 17:49

Praha - Plážové volejbalistky Markéta Sluková a Kristýna Kolocová začaly cestu za obhajobou titulu na turnaji Světového okruhu v Praze výhrou a porážkou. Stejnou bilanci v základních skupinách mají po úvodním dnu i další české páry Martina Bonnerová s Barborou Hermannovou a Lenka Háječková se Soňou Novákovou.

Kristýna Kolocová a Markéta Sluková
Kristýna Kolocová a Markéta Sluková

Nejvýše nasazené Kolocová a Sluková na Prague Open nejdříve porazily Švýcarky Betschartovou a Eiholzerovou bez problémů 2:0. Ve druhém utkání ale nečekaně prohrály stejným poměrem s Němkami Schumacherovou a Seyfferthovou. Po osmi výhrách v řadě to tak byla první prohra nejlepšího českého páru na Štvanici.

"Porážka není žádná pohádka, ale ten zápas se nám nepovedl. Nefungovala mezi námi souhra, nebyly jsme si schopné vyhovět," konstatovala Sluková. "Musíme se z toho otřepat, vyrazit znovu nanovo a vyhrát," dodala. V pátek čeká favorizované Češky finský pár Lehtonenová, Lahtiová, který oba své zápasy ve skupině vyhrál.

Porážku s Němkami na sebe vzal trenér Kolocové a Slukové. Rakušan Simon Nausch se před zápasem pohádal s rozhodčími, jelikož chtěl ještě zahrát jeden tréninkový míč, ale to mu nebylo dovoleno. "Za prohru můžu já," řekl zjevně naštvaný Nausch po zápase. Shodně s hráčkami si postěžoval, že sudí českou dvojici několikrát poškodil, především v prvním setu. "Holky by to nemělo položit, ale stalo se," řekl kouč.

"Rozhodčí nás zařízl poměrně hodně. Při mém bloku jsem nebyla v síti a on to zapískal. Pak tam byl další nesmysl a to by se nemělo stávat. Jsou to taky jenom lidi, chybu můžou udělat, ale on jich udělal moc. Pak jsme byly takové opatrné," řekla Sluková. "Ale nás by to nemělo vyvést z konceptu, jenže vyvedlo."

Bonnerová s Hermannovou v prvním utkání nevyužily v tie-breaku jeden mečbol a po chybách prohrály ve třech setech s dobře bránícím nizozemským párem Braakmanová, Sinnemaová. "Nervozita byla příliš velká, moc jsme chtěly vyhrát. Snažily jsme se, ale svazovalo nás to," řekla Bonnerová.

Vítězky prosincového turnaje v JAR pak porážku napravily a ve druhém utkání zdolaly 2:0 brazilský pár Lili, Maximová. "Hrály jsme svoji hru a vyšlo to. Zatlačily jsme je servisem a shodily jsme je dolů," uvedla Bonnerová. "Šly jsme do toho odvážněji než v prvním utkání," konstatovala Hermannová.

Prohru a pak výhru si připsaly i držitelky divoké karty, zkušené Háječková a Nováková. Proti druhým nasazeným Brazilkám Bednarczukové a Seixasové nejdříve uhrály v prvním setu jen osm bodů a druhé dějství pak prohrály 17:21. Ve druhém utkání ale vydřely výhru nad Němkami Bieneckovou a Grossnerovou 2:1.

Všechny tři české páry mají naději na postup do play-off. Závěrečné zápasy ve čtyřčlenných skupinách jsou na programu v pátek, pro postup do vyřazovací části je třeba skončit do třetího místa.

Prague Open, turnaj Světového okruhu žen v plážovém volejbalu

Skupina A: Kolocová, Sluková(1-ČR) - Betschartová, Eiholzerová (32-Švýc.) 2:0 (12, 19), Schumacherová, Seyfferthová (17-Něm.) - Kolocová, Sluková 2:0 (19, 16).

Skupina B: Agatha, Seixasová (2-Braz.) - Nováková, Háječková(31-ČR) 2:0 (8, 17), Nováková, Háječková - Bienecková, Grossnerová (15-Něm.) 2:1 (15, -13, 11).

Skupina D: Braakmanová, Sinnemaová (29-Niz.) - Bonnerová, Hermannová (13-ČR) 2:1 (-18, 17, 14), Bonnerová, Hermannová - Lili, Maximová (20-Braz.) 2:0 (17, 11).

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.