ČTsport

ČTsport
středa 18. července 2018 Drahomíra

Z Prahy do Ria – Kolocová a Sluková mají před klíčovou sezonou vysoké ambice

Velikost textu:

Praha – Beachvolejbalistky Kristýnu Kolocovou a Markétu Slukovou čeká po vydařené přípravě plné změn kvalifikační sezona na olympijské hry v Riu. Tu zahájí za necelý měsíc turnajem Prague Open, na kterém budou obhajovat zlato.

Kristýna Kolocová a Markéta Sluková
Kristýna Kolocová a Markéta Sluková

Na olympiádu do Ria se dostane 24 párů. Jedno místo mají Brazilky, z redukovaného pořadí světového žebříčku postoupí 15 dvojic, letenky si zajistí přímo také mistryně světa a zbytek doplní kontinentální kvalifikace.

"Nám je jedno, jak se tam kvalifikujeme, my se tam chceme kvalifikovat. Nejsnazší způsob je vyhrát mistrovství světa. Proč být skromní, že, pojďme začít hned od toho. To by bylo nejlepší, nemusely bychom se zbytek kvalifikace stresovat, ale největší šanci budeme mít přes žebříček," prohlásila Sluková.

přehrát video
Kolocová se Slukovou na startu cesty do Ria

Před třemi lety populární Maki a Kiki vybojovaly na olympiádě v Londýně páté místo. V Riu by chtěly atakovat minimálně stejné pozice. "Výsledek na olympiádě už máme a pokud se tam dostaneme, tak budeme chtít předvést něco extra," řekla Kolocová a Sluková přikyvovala.

V přípravě ze začátku více něž jindy běhaly. První zimní měsíce trávily v Praze, v únoru se přestěhovaly do Kapského Města, pak byly na Tenerife a Fuerteventuře, kde ale postupně onemocněly a s následky se potýkají pořád. "Trénink se hodně naboural, ale jinak byla příprava velmi povedená," řekla šestadvacetiletá Sluková.

Tréninková novinka

Zatímco loni zkoušely jógu a meditaci, tentokrát na doporučení kondičního trenéra Vladimíra Korbela dělaly bojové umění čchi-kung. "Nešlo o to naučit se, jak někoho přeprat, ale základ je prospěšný pro stavbu těla," řekla Kolocová. "Byl to podnět, jak pracovat s energií a s dechem," řekla Sluková.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.