ČTsport

ČTsport
pondělí 20. srpna 2018 Bernard
EXTRALIGA VOLEJBALISTEK

Prostějovanky roznesly Šternberk a vyhrály i druhé čtvrtfinále

Velikost textu:

Praha - Prostějovské volejbalistky hladce vyhrály i druhé čtvrtfinále extraligy se Šternberkem. V prvním setu uhrál hostující celek pouhých pět míčů, v dalších sadách zvítězily favorizované obhájkyně titulu 25:15 a 25:11. Ve středu tak ve Šternberku mohou sérii ukončit. 

Radost volejbalistek Prostějova
Radost volejbalistek Prostějova

"První set byl z naší strany hrozný, na ten je lepší zapomenout. Naopak ve druhém jsme zahrály o dost lépe, ale celkově Prostějov zase hodně solil servis a tomu odpovídala naše většinu času špatná přihrávka. Projevila se kvalita účastníka Ligy mistryň, zatímco my máme v základu tři dorostenky. Přesto doma zkusíme favorita víc potrápit," řekla kapitánka Šternberku Markéta Janečková.

Další čtvrtfinálové série dnes teprve začaly. Překvapivého vítězství 3:2 v hale třetího celku dlouhodobé části soutěže Frýdku-Místku dosáhla Olomouc, která zápas rozhodla sedmibodovou šňůrou v tie-breaku. Naopak KP Brno i Olymp Praha doma neztratili ani set.

V hale Olympu se začalo hrát s čtyřicetiminutovým zpožděním, neboť přerovské volejbalistky se na cestě do Prahy potýkaly s dopravními komplikacemi. Do stavu 11:3 hostující tým neuhrál vlastní zásluhou žádný bod, jelikož Olymp měl v tu chvíli na kontě tři zkažené servisy.

Pražanky poté ubraly plyn, přesto hladce vyhrály. "Utekl nám začátek zápasu, nešel nám útok, smečařky se trápily. Druhý set byl podobný, ve třetím jsme se trochu zlepšili, ale celé utkání jsme byli slabí na útoku," řekl trenér Libor Gálík.

Výsledky čtvrtfinále play-off volejbalové extraligy žen

Prostějov - Šternberk 3:0 (5, 15, 11) Nejvíce bodů: Kossányiová 13, Gambová 11, Kargová 10, Soaresová 9 - Oborná 7, Sochorcová 4, M. Šenková 3. Stav série: 2:0.

Olymp Praha - Přerov 3:0 (14, 12, 19) Nejvíce bodů: Hodanová 13, Jančaříková 12, Škrampalová 9 - Kohoutová a Svobodová po 5. Stav série: 1:0.

Frýdek-Místek - Olomouc 2:3 (-23, 15, 20, -19, -10) Nejvíce bodů: Kubová 21, Závodná a Jordanská po 16 - Dedíková 15, Holásková 14, Košická 12. Stav série: 0:1.

KP Brno - Ostrava 3:0 (20, 23, 15) Nejvíce bodů: Toufarová 18, Petrovičová 11, Fieldová 10 - Zedníková 10, Nachmilnerová 8, Součková 7. Stav série: 1:0. 

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.