ČTsport

ČTsport
sobota 18. srpna 2018 Helena

O Český pohár se ve finále utkají volejbalisté Ostravy a Liberce

Velikost textu:

Plzeň Ve finále Českého poháru na sebe narazí volejbalisté Ostravy a obhájci trofeje z Liberce. Na závěrečném turnaji v Plzni Ostravané nečekaně porazili Zlín 3:2, liberecká Dukla zvítězila v druhém semifinále nad Karlovarskem 3:1. Právě oba finalisté v posledních deseti letech nejčastěji poháru vládli Liberec ho získal pětkrát, Ostrava třikrát. Přímý přenos finále můžete sledovat ve středu od 18:00 na našem webu a od 18:30 i na ČT sport.

přehrát video
Liberečtí volejbalisté si poradili s Karlovarskem a jsou ve finále Poháru

Ostravané si postupem do pohárového finále vynahradili zatím nepovedenou sezonu, v níž na devátém místě extraligy bojují o účast v play-off. Se čtvrtým týmem tabulky Zlínem také prohráli oba extraligové zápasy a získali v nich jediný set, tentokrát se ale vzepřeli. "Tohle je v této sezoně úspěch největšího kalibru. V extralize jsme na tom bídně," radoval se ostravský smečař Dominik Fořt.

Fatra sice dvakrát dokázala stav na sety vyrovnat, na úvod tie-breaku ale zlínští hráči při podání ostravského Matěje Šmídla naprosto vypadli z role a ztrátu 0:7 už nedokázali zvrátit. "Asi mu ruplo v hlavě, prostě to tam nastřílel," vyjádřil se uznale o sérii teprve sedmnáctiletého Šmídla zlínský smečař Jiří Vašíček.

Karlovarsko v obou vzájemných zápasech v extralize dokázalo dovést souboj s dosud neporaženým Libercem do pátého setu. I tentokrát začal západočeský celek slibně, ale Dukla po ztrátě první sady přidala a tentokrát se ošidného tie-breaku vyvarovala.

"Chtěli jsme Liberec konečně porazit, ale bohužel se to zase nepovedlo. Byli lepší, přehráli nás a ve finále jsou zaslouženě," uznal karlovarský blokař Michal Sukuba. "Podle mě rozhodl příchod Galabova, na podání tam měl šňůru a strašně nám tím pomohl. Nás dostal nahoru a oni naopak už jen padali dolů," řekl liberecký blokař Lubomír Staněk. 

Ve středu v Plzni rovněž vyvrcholí Český pohár žen. Ten mohou poosmé za sebou získat hráčky Prostějova, jejich soupeřem bude Olymp Praha.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.