ČTsport

ČTsport
úterý 14. srpna 2018 Alan
EXTRALIGA VOLEJBALISTŮ

Liberec nadále vede extraligu, Jihostroj udržel třetí místo

Velikost textu:
aktualizováno 8. 12. 2014 22:58

Praha – Liberečtí volejbalisté vyhráli v severočeském derby v hale posledního Ústí nad Labem 3:0 a v čele extraligové tabulky si i po 9. kole udržují tříbodový náskok před karlovarským nováčkem. Ten v domácím prostředí porazil ČZU Praha ve všech třech setech shodným výsledkem 25:15.

Radost volejbalistů Liberce
Radost volejbalistů Liberce

Liberecká Dukla se v Ústí rozjížděla pomaleji, úvodní set získala až po vyrovnaném boji nejtěsnějším poměrem 26:24. Zbytku zápasu už ale svěřenci trenéra Michala Nekoly vládli zcela suverénně. Ve třech setech dokázaly zvítězit rovněž Příbram nad Odolenou Vodou a Brno v Havířově.

Volejbaloví mistři z Českých Budějovic porazili v dohrávce Zlín 3:2 a uhájili třetí místo. Jihostroj, který se musí vyrovnat s absencí zraněného nejúdernějšího hráče Michala Kriška, vyhrál všechny liché sady, tu poslední 15:10. Zlín sehrál už pátou pětisetovou bitvu v sezoně a neuspěl poprvé.

Jihostroj vyslal místo Kriška na post diagonálního hráče čerstvě uzdraveného Filu, jehož před polovinou zápasu nahradil Pleva. "Kriško nám bude chybět až do ledna. Ze dvou univerzálů, kteří nastoupili, se mi víc líbil Pleva. Není tak úderný jako Michal, ale musíme se s tím poprat." řekl domácí kouč Jan Svoboda.

Souboj účastníků evropských pohárů byl jako na houpačce a přinesl rozuzlení až po dvou hodinách. "Bylo to utkání plné chyb. Proti Groningenu v evropském poháru to bylo o sto procent lepší utkání. Toto bylo ospalé, včetně atmosféry, včetně těch, co ho měli řídit," uvedl zlínský trenér Roman Macek.

Českobudějovičtí hráči si zvedli náladu po zatím neúspěšném snažení v Lize mistrů i třech porážkách v domácí soutěži, v níž se obhájce titulu snaží přiblížit vedoucímu Liberci i druhému Karlovarsku.

Výsledky 9. kola extraligy volejbalistů:

Ústí nad Labem - Liberec 0:3 (-24, -12, -18), Příbram - Odolena Voda 3:0 (17, 17, 14), Havířov - Brno 0:3 (-13, -22, -16), Karlovarsko - ČZU Praha 3:0 (15, 15, 15), Benátky nad Jizerou - Ostrava 3:1 (-20, 22, 24, 26), České Budějovice - Zlín 3:2 (22, -19, 16, -20, 10).

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.