ČTsport

ČTsport
úterý 21. srpna 2018 Johana
LIGA MISTRŮ

Jihostroj nebodoval v Lize mistrů ani v Antverpách

Velikost textu:

Antverpy - Volejbalisté Českých Budějovic se nedočkali prvních bodů v tomto ročníku Ligy mistrů ani v Antverpách. Bez zraněného reprezentačního univerzála Michala Kriška, jenž má problémy s operovaným kolenem, prohráli 0:3. Odvetnou část skupiny F začne Jihostroj právě s belgickým nováčkem doma 17. prosince. 

Budějovické zklamání
Budějovické zklamání

Českému mistrovi dnes Kriško citelně chyběl, a protože ho zlobí v létě operované koleno, visí nad jeho dalšími starty v sezoně velký otazník. Kouč Jan Svoboda na post diagonálního hráče vyslal nezkušeného Plevu, jehož ve druhém setu nahradil smečař Fila. Jihostroj ale nezačal špatně a nebýt nevynucených chyb, mohl pomýšlet na lepší výsledek než 25:20.

Druhý set začaly Antverpy velkým náporem, na hřiště se dostal i druhý nahrávač Zapletal, rozjetého soupeře ale nezastavil. Až ve třetí sadě se českobudějovický tým poprvé dostal do vedení, jenže Belgičané rychle vývoj otočili a po druhém vítězství drží druhé postupové místo do play-off. Jihostroj se trápil na přihrávce a tím pádem i v útoku, kde se celý tým dostal na pouhých 30 procent úspěšnosti.

"Trápíme se, nemáme ve hře žádný systém, nevíme co hrát. Soupeř nás ničil servisem, s plachtícím podáním jsme měli strašný problém. Byli jsme naprosto tragičtí v útoku," nešetřil kritikou nahrávač Filip Habr.

Mrzutý byl i trenér Svoboda: "Myslím, že jsme neměli šanci. Hlavně vzhledem k procentuální úspěšnosti našeho a soupeřova útoku. Nehráli nám diagonální hráči Pleva a Fila. Trápili jsme se s příjmem podání. Byli jsme čitelní, bylo jednoduché nás bránit. Soupeř naopak po vlastním příjmu útočil razantně, my ho nedokázali ubránit," shrnul utkání.

Volejbalová Liga mistrů - 3. kolo skupiny F

Precura Antverpy - Jihostroj České Budějovice 3:0 (20, 14, 16)

Rozhodčí: Marenc (Fr.), Bernaola (Šp.). Čas: 69 min. Diváci: 1400. Nejvíce bodů Antverp: Moreau 24, Van Rekom 11, Jorna 8. Sestava a body Č. Budějovic: Kuliha 8, Sobotka 2, Habr 4, Michálek 4, Mach 5, Pleva 4, libero Hupka - Zapletal, Fila 1, Šulista 3. 

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.