Na úvod extraligy volejbalistů vyhráli obhájci titulu i nováček

Praha – Obhájci titulu z Českých Budějovic zahájili nový ročník volejbalové extraligy vítězstvím 3:1 v Brně. Uspěl i nováček nejvyšší soutěže Karlovarsko, které zvládlo tie-break v Benátkách nad Jizerou. Pět setů se hrálo také v Havířově, kde domácí tým odvrátil příbramské mečboly a v rozhodujícím dějství vyhrál 17:15.

Brno s novým koučem Ondřejem Markem uhrálo proti favorizovaným Jihočechům jen druhou sadu. "Nebylo to snadné utkání, ani jsme to nečekali. Víme, jak se tu hraje, těžko se zde vyhrává. Domácí spoléhali na tvrdý servis, ten jim v jednom setu chodil, takže ho vyhráli. Nakonec těch chyb ale bylo moc. S výsledkem jsem spokojený, první zápasy nebývají jednoduché," uvedl trenér vítězů Jan Svoboda.

Tabulku vede Zlín, jediný celek, který v prvním kole dokázal vyhrát bez ztráty setu. Hladkou porážku 0:3 si z jeho haly odvezla Ostrava. Tři body mají také vicemistři z Liberce a Odoleny Vody.

Sestřih volejbalu Brno - České Budějovice s ohlasy

Výsledky 1. kola extraligy volejbalistů

Brno - České Budějovice 1:3 (-18, 23, -16, -20), Havířov - Příbram 3:2 (20, -18, -16, 24, 15), Zlín - Ostrava 3:0 (13, 22, 13), Benátky nad Jizerou - Karlovarsko 2:3 (-23, -17, 20, 23, -13), Odolena Voda - Ústí nad Labem 3:1 (15, 19, -22, 18), ČZU Praha - Liberec 1:3 (-19, 20, -24, -18).