ČTsport

ČTsport
pátek 22. června 2018 Pavla

Sluková a Kolocová budou místo turnaje v Long Beach odpočívat

Velikost textu:

Praha - Markéta Sluková a Kristýna Kolocová neodcestovaly na turnaj Světového okruhu v Long Beach a dají přednost odpočinku a tréninku v Praze. Jedním z důvodů jsou zdravotní problémy Slukové, které ji postihly už při předchozím grandslamu v Haagu, kde české olympioničky nakonec obsadily čtvrté místo.

Kristýna Kolocová (vpravo) a Markéta Sluková
Kristýna Kolocová (vpravo) a Markéta Sluková

"Markéta měla již během bojů ve skupině příznaky otravy z jídla. Dokonce to chvíli vypadalo, že turnaj vůbec nedokončí," uvedl trenér páru Simon Nausch. Sluková s Kolocovou se sice v Haagu dokázaly probojovat do semifinále, poslední dva zápasy na turnaji ale prohrály a nenavázaly tak na pódiová umístění z předchozích dvou grandslamů.

"Již tehdy jsem rozhodl, že se z nadcházejícího grandslamu na Long Beach odhlásíme, i přesto, že holky jet chtěly," řekl Nausch s tím, že hráčky byly z náročného programu unavené nejen fyzicky, ale i psychicky. "V srpnu nás čeká ještě několik turnajů série Grand Slam a také například mistrovství ČR," nastínil kouč další program.

Páté ženy z olympijského turnaje v Londýně prožívají letos zatím nejúspěšnější sezonu. Vydařené léto odstartovaly premiérovým vítězstvím na Světovém okruhu na květnovém pražském turnaji kategorie Open. V červnu vybojovaly v Berlíně historické vítězství na podniku nejvyšší kategorie a před necelými dvěma týdny na něj navázaly bronzem z Gstaadu.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.