ČTsport

ČTsport
čtvrtek 16. srpna 2018 Jáchym
Kvalifikace ME

Volejbalistky suverénně přehrály Černou Horu a zůstávají neporažené

Velikost textu:
aktualizováno 30. 5. 2014 22:43

Plzeň – České volejbalistky dál drží neporazitelnost v boji o postup na mistrovství Evropy. Tým italského kouče Carla Parisiho na úvod druhého kvalifikačního turnaje využil domácího prostředí, v Plzni porazil Černou Horu zcela suverénně 3:0 na sety a s plným bodovým ziskem vede skupinu C.

Česká republika - Černá Hora
Česká republika - Černá Hora

Dalším soupeřem českého týmu budou v sobotu Slovinky, před kterými mají tříbodový náskok a výhra jim zajistí s předstihem postup. V neděli uzavřou kvalifikaci duelem se Španělskem, které dosud získalo jen dva sety.

Zápas s Černou Horou, který Češky vyhrály bez ztráty setu už minulý týden v Madridu, měl jasný průběh. Domácí výběr dominoval ve všech činnostech, v obraně měl celkem 15 úspěšných bloků a v každém setu rychle ovládl hru.

"Nedostaly jsme se do žádné těžké situace a potvrdily roli favorita," konstatovala kapitánka českého týmu Helena Havelková. "Obtížné v těchto zápasech je, že se sníženou kvalitou hry se snižuje i naše pozornost a my se přizpůsobujeme hře soupeře. Nyní se musíme dobře připravit na zítřejší rozhodující zápas," řekl kouč Parisi.

Vítěz skupiny postoupí přímo na šampionát, který se bude hrát v příštím roce v Nizozemsku a Belgii, druhý celek čeká baráž. Na minulé mistrovství Evropy se české volejbalistky probojovaly právě až z baráže, v níž porazily Rumunsko.

ČR - Černá Hora 3:0 (12, 15, 17)

Rozhodčí: Rydland (Nor.), Papadopol (Rum.). Čas: 72 min. Sestava a body ČR: Mlejnková 12, Rutarová 6, Havlíčková 15, Havelková 10, Sajdová 10, Vincourová 4, libero Chlumská - Dostálová, Trnková 3. Trenér: Parisi. Nejvíce bodů Černé Hory: Hadžisalihovičová 8, Milovičová a Kovačevičová po 4. Trenér: Milačič.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.