ČTsport

ČTsport
pátek 17. srpna 2018 Petra

Volejbalisté si po jedenácti letech zahrají Světovou ligu

Velikost textu:

Praha - Víkendovým dvojzápasem v Portugalsku vstoupí čeští volejbalisté do Světové ligy, kterou si zahrají po jedenácti letech podruhé v historii. Ve skupině F mají vedle Portugalců za soupeře ještě Nizozemsko a Koreu. Vybraná utkání českých volejbalistů budete moci sledovat v průběhu června exkluzivně na našem webu.

Radost českých volejbalistů
Radost českých volejbalistů

"Bude to určitě skvělá zkušenost a motivace pro mladé, kteří toho na reprezentační scéně nemají tolik odehraného. Přínos to bude mít i pro náš národní tým do budoucna," řekl zkušený blokař Jakub Veselý. "Půjde o svátek českého volejbalu. Pro mladé kluky by to mohla být vizitka do zahraničí a my se můžeme zase posunout o kus dál," souhlasil kapitán reprezentace a rovněž blokař Aleš Holubec.

Češi mají za sebou úspěšnou kvalifikaci mistrovství Evropy 2015 a do Světové ligy vstoupí skoro ve stejné sestavě. Trenér Zdeněk Šmejkal vzal nově pouze Jana Kulihu a Adama Bartoše, kteří nahradili Karla Linze a Radka Macha. V domácím prostředí se volejbalisté představí s Koreou v českobudějovické Budvar Aréně 5. a 6. června, s Nizozemskem 13. a 14. června v hale chomutovských hokejistů SD Aréně a Portugalsko si pozvali 27. a 28. června do Opavy.

přehrát video
Volejbalisté odletěli vstříc Světové lize

Pokud chtějí ve Světové lize po základní části pokračovat, musejí skupinu E vyhrát. V tom případě by postoupili do Final Four, kterého se zúčastní i vítězové skupin C a D a pořadatel. Z tohoto turnaje vzejde poslední účastník elitního Final Six, v němž bude startovat po dvou týmech ze skupin A i B a domácí celek. Čeští volejbalisté hráli Světovou ligu pouze jednou, v roce 2003. Jako nováčci tehdy nečekaně postoupili až do semifinále a obsadili čtvrté místo.

Program vysílání:

5. 6., 16:00 Česko - Korea
6. 6., 16:00 Česko - Korea
14. 6., 18:00 Česko - Nizozemsko

Vše exkluzivně v přímém přenosu na webu ČT sport.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.