ČTsport

ČTsport
pátek 20. července 2018 Ilja

České volejbalistky kralují evropské kvalifikaci bez prohry

Velikost textu:
aktualizováno 25. 5. 2014 19:25

Madrid – České volejbalistky mají nakročeno k postupu na mistrovství Evropy 2015. Na závěr prvního kvalifikačního turnaje v Madridu porazily domácí Španělsko 3:0 a s plným počtem bodů vedou skupinu C. Od pátku jsou na programu odvety v Plzni.

České volejbalové reprezentantky v utkání proti Turecku
České volejbalové reprezentantky v utkání proti Turecku

Svěřenkyně italského kouče Carla Parisiho ztratily v průběhu turnaje v Madridu pouze jeden set po páteční výhře nad Slovinskem 3:1. V sobotu porazily Černou Horu 3:0 a stejným poměrem i nejslabší tým skupiny Španělsko, které nezískalo ani bod a uhrálo pouze jednu sadu.

Hned od úvodu zápasu měly herně vyzrálejší české volejbalistky převahu. Španělky dvakrát o bod vedly, v dalším průběhu však nestačily čelit důrazněji a přesněji hrajícímu českému týmu. Bojovným Španělkám skřípala souhra a často ztrácely míče nevynucenými chybami.

Ve druhém setu domácí volejbalistky srovnaly krok a vyrovnanou partii udržovaly až do stavu 14:14. Následnou bodovou šňůrou 7:1 si ale české hráčky zajistily klid do koncovky. Podobný průběh mělo i třetí dějství, ve kterém uhrály domácí reprezentantky 19 bodů, ale koncentrovaně hrající české volejbalistky nepřinutily v závěru k vážnějšímu vypětí sil. Utkání trvalo 76 minut.

První kvalifikační turnaj volejbalistek o účast na ME - skupina C v Madridu:

Česko – Španělsko 3:0 (15, 18, 19)

Rozhodčí: Di Giacomo (Belg.), Geldofová (Niz.) Čas: 76 min. Diváci: 1 200.

Sestava a body Česka: Mlejnková 2, Rutarová 6, Havlíčková 17, Havelková 11, Sajdová 10, Vincourová 2, libero Chlumská – Dostálová, Vanžurová 5, Smutná 1, Trnková 1. Trenér: Parisi. Nejvíce bodů Španělska: Gonzálezová 10, Porterová 7. Trenér: Saurin.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.