ČTsport

ČTsport
úterý 21. srpna 2018 Johana

Volejbalisté zdolali i domácí Španělsko a postoupili na ME

Velikost textu:
aktualizováno 24. 5. 2014 21:38

Madrid - Čeští volejbalisté postoupili na mistrovství Evropy 2015. V Madridu v závěrečném utkání druhého kvalifikačního turnaje porazili domácí Španělsko 3:1 a vyhráli před ním skupinu D. Evropský šampionát se uskuteční příští rok v Bulharsku a Itálii. Samostatný český tým na ME chyběl jen v roce 2007 v Rusku.

Radost českých volejbalistů
Radost českých volejbalistů

Češi vedli skupinu D od prvního zápasu, ale museli zvítězit i v tom posledním, aby je o přímý postup nepřipravilo právě Španělsko. Úvodní set proměnili svěřenci trenéra Zdeňka Šmejkala v jednoznačnou záležitost a zvítězili v něm výrazným rozdílem 11 bodů. Ve druhém dlouho prohrávali až o pět bodů a v závěru ještě 19:22, ale koncovka jim vyšla parádně a protivník už uhrál jen jediný míč.

Třetímu setu ale kralovali Španělé, Češi získali o deset bodů méně a zápas se zkomplikoval. Ve čtvrté sadě se skóre přelévalo ze strany na stranu, čeští volejbalisté nakonec vyhráli 25:23 a mohli se radovat z postupu na ME.

přehrát video
Ohlasy po postupu volejbalistů na ME

"Poslední zápas, v kterém se projevila i únava, rozhodla naše touha po vítězství," řekl libero Martin Kryštof. "Poté co jsme vyhráli druhý set po nepříznivém stavu, jsme si ve třetím setu prošli obrovskou krizí, na kterou jsme dokázali odpovědět až ve čtvrtém setu. Celý tým předvedl skvělý přístup."

Základ úspěchu Češi položili minulý týden v Jablonci nad Nisou, kde vyhráli první kvalifikační turnaj. V tom bez ztráty setu zdolali Norsko i Španělsko a Ukrajinu porazili 3:1. V Madridu v minulých dnech prohráli s Ukrajinou 2:3 a znovu zdolali Norsko 3:0.

Česko - Španělsko 3:1 (14, 23, -15, 23)

Rozhodčí: Ferreira (Portug.), Willems (Belg.). Čas: 75 min. Diváci: 100.

Sestava a body Česka: Baránek 16, Král 8, Haník 3, Michálek 10, Veselý 6, Kriško 23, libero Kryštof - Habr, Linz 2, Finger, Mach 2. Trenér: Šmejkal.

Nejvíce bodů Španělska: Noda 21, Villena 16, Delgado 11. Trenér: Muňoz.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.