ČTsport

ČTsport
pondělí 16. července 2018 Luboš
Prague Open

Kolocová a Sluková vyhrály skupinu bez škobrtnutí, cílem je elitní pětka

Velikost textu:
aktualizováno 23. 5. 2014 19:53

Praha - Plážové volejbalistky Kristýna Kolocová a Markéta Sluková splnily na domácím turnaji Světového okruhu v Praze základní cíl. Bez ztráty setu vyhrály skupinu A a postoupily přímo do sobotního 2. kola play-off. Na Štvanici tak skončí nejhůře deváté, ale rády by na Prague Open ještě výš. V cestě jim bude stát třináctý nasazený ruský pár Jekatěrina Syrcevová, Alexandra Mojsejevová, který v základní skupině porazil českou dvojici Diana Žolnerčíková, Martina Jakubšová.

Kristýna Kolocová a Markéta Sluková
Kristýna Kolocová a Markéta Sluková

"Před turnajem jsme si umístění v desítce přály. Když bude přijatelný los, můžeme myslet i na pětku. Mně se desítka líbí, ale klidně bych ji pošoupla výš," naznačila Sluková ambice nejlepšího českého páru. Kolocová přikyvovala a odhodlaně dodala: "Když už desítku máme, pojďme si dát vyšší cíl. Pojďme si dát za cíl pětku."

Po dvou čtvrtečních výhrách populární Kiki a Maki přidaly i třetí vítězství ve skupině, ale Thajky Varapatsorn Radarongovou a Tanaratthu Udomčavíovou porazily až po napínavých koncovkách. V prvním setu dokonce odvrátily dva setboly. "Přežily jsme," vtipkovala Kolocová. "Důležitá byla střední část obou setů. Vždy jsme ujely o dva tři bodíky a, jak jsme říkaly, tak jsme si jako hokejisti mohly dovolit polevit v závěru. Šly jsme klidněji do koncovky, která pak klidná nebyla," řekla.

Ve druhém setu už domácí volejbalistky vedly 20:17, ale Kolocová třikrát nedokázala úspěšně zakončit. "Všechno bylo špatně," řekla Sluková. "To jde za mnou. Já jsem to prostě neuhrála. Nešla jsem do toho na sto procent, s trošičkou obavy, a byla to chyba," řekla Kolocová.

Češky pak nicméně uspěly při čtvrtém mečbolu a po zápase si vychutnaly potlesk asi 1 500 fanoušků. "Hnali nás dopředu, fandili za každého stavu a právě ty dva body rozdílu v každém setu jsou díky publiku. Nervozitu už jsme otřepaly, teď už je fandění pozitivum a přínos," řekla Sluková.

Kolocová se Slukovou byly rády, že výhrou ve skupině ušetřily síly. Nemusely hrát 1. kolo vyřazovací části a v pátek už měly díky tomu volno. "Ono se to nezdá, ale na sluníčku je to náročné, a když se hrají vyrovnané sety, což je trošku naše chyba, to bere síly. Je dobře, že už nemusíme lézt na kurt a můžeme na masáž," řekla Sluková.

Ze skupin do 1. kola play-off postoupily z českých párů Martina Bonnerová s Barborou Hermannovou a Šárka Vorlová s Michaelou Nakládalovou, úvodní duely vyřazovacích bojů ale obě dvojice prohrály a dělí se o 17. místo. Žolnerčíková s Jakubšovou skončily ve skupině poslední a v celkovém pořadí pražského turnaje se dělí o 25. místo.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.