ČTsport

ČTsport
pátek 21. září 2018 Matouš
Kvalifikace na MS ve volejbale

České volejbalistky zdolaly Slovensko, MS jim ale uniklo

Velikost textu:
aktualizováno 5. 1. 2014 22:26

Samokov (Bulharsko) – Vyhrály druhý zápas, obsadily druhé místo ve skupině, ale na mistrovství světa se ani přesto nepodívají. České volejbalistky sice v závěrečném střetnutí kvalifikace splnily povinnost, když porazily Slovensko 3:0 na sety, ale horší bilance setů zapříčinila, že z druhých míst postupují Srbsko a jeden z týmů ve skupinách L nebo K. České volejbalistky tak dodrží tradici, že od roku 1978 vždy po účasti na mistrovství světa na dalším světovém turnaji chybějí.

České volejbalistky
České volejbalistky

"Věděly jsme, že musíme vyhrát. Bojovaly jsme, daly jsme do toho všechno a zvládly jsme to v hlavách i na hřišti," řekla nahrávačka Pavla Vincourová po výhře nad Slovenkami.

Zápas se Slovenkami měl dramatický jen první set, ve kterém Češky sice vedly, ale za stavu 24:22 ho neukončily a nakonec se jim to povedlo až poměrem 29:27. "První set byl nervózní z obou stran a rozhodly maličkosti," zhodnotila Vincourová.

Ve druhém setu české volejbalistky tradičně za největšího bodového přispění Havlíčkové dominovaly a i ve třetím měly vývoj pod kontrolou, i když v jedné chvíli ztratily pětibodové vedení, jelikož Slovenky obětavě bojovaly. "Jsme mladý tým, který na sobě musí hodně pracovat. Je to o přihrávce a o tom, jak nám to sedne," řekla Vincourová.

přehrát video
Sestřih utkání volejbalistek: Česko - Slovensko

České svěřenkyně italského kouče Carla Parisiho porazily v pátek Bělorusko 3:0, ale v klíčovém sobotním utkání podlehly Bulharsku, přičemž neuhrály ani set. Slovenky pak musely zdolat, aby měly šanci na postup, což dokázaly. "Udělali jsme, co jsme mohli, vyhráli jsme dva zápasy 3:0. Mohli jsme hrát o malinko lépe s Bulharskem, ale věděli jsme, že to bude těžký zápas. Škoda třetího setu, ale hráčky celkem zvládly vysoké nároky na přesnost plnění taktiky," řekl Parisi.

"Je mi líto, že to nevyšlo, a hlavně kvůli hráčkám. Chtěl bych jim složit kompliment, protože jsme měli v sestavě několik nových tváří a za tak krátký čas se nám to podařilo dát celkem dohromady," doplnil italský kouč.

Otázkou je, zda u týmu zůstane Parisi, kterému skončila smlouva k 31. prosinci 2013, ale ještě se s ním vedení volejbalového svazu domluvilo na kvalifikaci. "Teprve po tomto turnaji přijde na řadu diskuze o tom, zda povede reprezentaci i nadále," uvedl svaz už v říjnu.

Kvalifikace mistrovství světa volejbalistek, skupina M v Samokovu (Bulharsko):

ČR - Slovensko 3:0 (27, 12, 21)
Rozhodčí: Timermanis (Lot.), Ovuka (Bos.). Čas: 75 min. Diváci: 200.
Sestava ČR: Vincourová, Havlíčková, Bednářová, Vanžurová, Pastulová, Sajdová, libero Dostálová - Kvapilová, Hodanová.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.