ČTsport

ČTsport
sobota 17. listopadu 2018 Mahulena

Vyhrát extraligu a dostat se na olympiádu – dva cíle "obojživelníka" Hadravy

Velikost textu:

Liberec – Univerzál Jan Hadrava je ve svých dvaadvaceti letech oporou Dukly Liberec. Po sezoně potí krev na písku, aby si splnil olympijský sen. Cesta do Ria je totiž pro českého reprezentanta v plážovém volejbalu mnohem přístupnější než v tom šestkovém.

Univerzál Jan Hadrava
Univerzál Jan Hadrava

Liberec se v extraligové tabulce momentálně drží v těsném závěsu za vedoucím Zlínem. "Jsem hodně spokojený, protože Dukla Liberec je kvalitní manšaft, pravidelně hrajeme o přední příčky, což mi může jedině pomoct," řekl Hadrava.

Během celého roku je v jednom kole. Když se hraje extraliga, na plážový volejbal čas nezbývá. "Během sezony netrénuju beachvolejbal vůbec. Scházíme se až po šestkové sezoně," řekl Hadrava.

přehrát video
Rozhovor s univerzálem Janem Hadravou

Motivaci pro to dělat obě disciplíny ale neztrácí. "Ze začátku to pro mě bylo docela složité, jelikož v Liberci mají, co se týče tréninku, vysoké nároky. Cítím se spíše psychicky unavený. Vždycky ke konci už se přistihnu, jak se těším na beachovou sezonu, a zase ke konci beachové už chci, aby byla šestková. Mentálně se neopotřebovávám, stále se na něco těším," prohlásila liberecká opora a beachvolejbalový partner Roberta Kufy.

Na severu Čech je brán jako lídr. "Pravidelně se udržuju v přední části bodovací tabulky," upozornil. "Co se týče beachvolejbalu, na útoku si také věřím, že bych mohl být v popředí," dodal neskromně Hadrava.

"Můj cíl je letos vyhrát extraligu a chtěl bych na olympiádu. Udělám pro to maximum. Ale je to sport, ne vždy se všechno podaří," zdůraznil bez tří centimetrů dvoumetrový hráč.

Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.