ČTsport

ČTsport
sobota 18. srpna 2018 Helena

Prostějov ztratil s Olympem druhý set v sezoně

Velikost textu:

Praha - Volejbalistky Prostějova vyhrály i osmý zápas v extraligové sezoně, když porazily v dohrávce 4. kola Olymp na jeho hřišti 3:1. Pražanky dokázaly na úvod zápasu jako druhý tým v soutěži vzít obhájkyním titulu set, nakonec ale za hodinu a 45 minut favoritovi podlehly.

přehrát video
Sestřih utkání Olymp Praha - Prostějov

Prostějov vede tabulku o čtyři body před Olomoucí, která s ním jako první uhrála aspoň set. Olymp ztrácí na druhé místo dva body, oproti Olomouci má však zápas k dobru.

"V prvním setu jsme špatně útočili, soupeř výborně bránil, měli jsme problémy na přihrávce," uvedl trenér Prostějova Miroslav Čada, jehož tým prohrál vyrovnanou úvodní sadu 25:27. "Postupně jsme je však lepší přihrávkou a útokem přehráli. Olymp lépe blokoval, ale byl výrazně horší v útoku. My jsme hrozili čtyřmi hráčkami, od soupeře toto nehrozilo," dodal.

Trenér Olympu Stanislav Mitáč byl navzdory porážce spokojen s tím, že se výkony pražského týmu postupně zlepšují. "Myslím, že to byl jeden z našich nejlepších letošních výkonů. Proti Prostějovu se nám hraje lépe než proti týmům, kdy musíme potvrzovat roli favorita z loňského roku, což je někdy nesmírně těžké. S Prostějovem můžeme hrát uvolněně," prohlásil Mitáč.

Olymp Praha - Prostějov 1:3 (25, -20, -19, -20)

Nejvíce bodů: Kvapilová 19, Sládková 13, Mlejnková 12 - Carterová 19, Kossányiová 15, Borovinšeková a Maleševičová po 12, Steenbergenová 10.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.