ČTsport

ČTsport
pátek 19. října 2018 Michaela

Prostějov vstoupil do Ligy mistryň hladkou prohrou v Istanbulu

Velikost textu:

Istanbul - Volejbalistky Prostějova prohrály úvodní zápas Ligy mistryň v Istanbulu s favorizovaným týmem Eczasibasi hladce 0:3 po setech 15:25, 14:25 a 21:25. Utkání trvalo 67 minut. Hanačky odvedly nejlepší výkon ve třetím setu, nezvládly ale koncovku. Předtím nestačily čelit tlaku soupeřek a neprosadily se ani v obraně.

Prostějovské volejbalistky
Prostějovské volejbalistky

Zahraničními hvězdami protkaný turecký tým, v jehož sestavě chyběla zraněná nejlepší česká volejbalistka minulého roku Helena Havelková, diktoval hned od úvodních míčů vývoj. Prostějov sice dvakrát vedl o bod, více mu ale zkušenější soupeřky nedovolily. "I když jsme hráli proti silným soupeřkám, tak jsem očekával z naší strany mnohem lepší výkon. Nezachytili jsme začátek zápasu," dodal Čada.

Hráčky Eczacibasi útočily účinně ze všech pozic, vynikaly i preciznější obranou a rychle zvyšovaly náskok. Na hráčkách Prostějova byl v polovině úvodního setu patrný až příliš velký respekt. Problémy měly i s příjmem podání a mnohdy s obtížemi zakládaly protiútoky. Čada se pokoušel marně zastavit turecký tlak oddechovými časy, oba si vybral hned v úvodní polovině setu. Za stavu 3:10 sáhl ke střídání, do hry poslal Soaresovou a Růžičkovou.

Teprve od stavu 6:15 se podařilo Hanačkám trochu srovnat krok, na zvrat ale pomýšlet nemohly. V útoku Prostějova se nejvíce prosazovaly Kossányiová se Steenbergenovou. Obdobný průběh mělo i druhé dějství. České mistryně udržely partii vyrovnanou jen do stavu 7:9, pak se vývoj opakoval. Důrazný turecký tým těžil body z pestrých kombinací a bez problémů vyhrál i druhý set.

Nejvíce potrápily volejbalistky Agelu soupeřky ve třetím setu, kdy udržely skóre na 20:20. Pak ale přišly chyby z útoku, nepřesná obrana na síti i laciné body po zkaženém podání. Závěr tak patřil jasně tureckému favoritovi. "Jsem zklamán. Nedařila se nám přihrávka, kde jsme hodně chybovali. Plnohodnotný výkon nepodala Markevičová, která nastoupila se zdravotními problémy. Když jsme mohli soupeřkám odskočit, tak jsme se v posledním setu o výhodu připravili zcela zbytečnými chybami," řekl prostějovský trenér Miroslav Čada.

Eczacibasi Istanbul - Prostějov 3:0 (15, 14, 21)

Rozhodčí: Ivanov (Bul.), Raptis (Řec.). Čas: 67 min. Diváci: 1000. Nejvíce bodů Eczacibasi: Darnelová 14, Gümüsová a Poljaková po 12. Sestava a body Prostějova: Markevičová 2, Borovinšeková 1, Carterová 8, Kossányiová 10, Steenbergenová 5, Vincourová 5, libero Jášová - Soaresová 2, Růžičková, Kočiová 3, Hutinská. Trenér: Čada.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.