ČTsport

ČTsport
čtvrtek 18. října 2018 Lukáš

Volejbalisté budou hrát kvalifikaci MS v Opavě, ženy ve Varně

Velikost textu:

Lucemburk - Čeští volejbalisté budou o postup na mistrovství světa bojovat v domácím prostředí. Los kvalifikace rozhodl, že se v Opavě od 3. do 5. ledna utkají s Bulharskem, Nizozemskem a Kyprem. Ženy pocestují do Varny, kde se ve stejném termínu střetnou s Bulharskem, Slovenskem a Běloruskem o mistrovství hrané na přelomu září a října v Itálii.

České volejbalistky
České volejbalistky

Z mužské kvalifikace postoupí na šampionát, který se uskuteční v Polsku v září 2014, vítězové pěti skupin a nejlepší celek z druhého místa. Mezi ženami si účast zajistí vítězky pěti skupin a dva týmy z druhých míst. Vedle pořadatelů mají v obou kategoriích start bez kvalifikace jistý i finalisté nedávného mistrovství Evropy.

Otázkou zatím je, kdo české výběry do bojů o MS povede. U žen nejspíše zůstane Ital Carlo Parisi, ale u mužů po neúspěchu na evropském šampionátu skončil Nizozemec Steward Bernard. "Národní družstvo opustí, už jsem to s ním osobně probral," uvedl předseda volejbalistů Zdeněk Haník a sdělil, že informaci o trenérech reprezentací zveřejní příští středu.

Na posledních MS české výběry nechyběly. Muži se v Itálii 2010 postarali o několik překvapení a skončili desátí, ženy obsadily v Japonsku 15. místo.

přehrát video
Česká volejbalová diplomacie slaví úspěch
Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.