ČTsport

ČTsport
pondělí 22. října 2018 Sabina

Volejbalisté Ostravy vyhlíží Ligu mistrů. Chybějí jim opory

Velikost textu:

Ostrava - Příprava na obhajobu mistrovského titulu a na vstup do Ligy mistrů vrcholí u úřadujících českých volejbalových mistrů z Ostravy. Po úspěšné sezoně musí trenér Zdeněk Šmejkal řešit především náhradu za odchod dvou opor, nejlepšího hráče soutěže univerzála Petera Michaloviče a libera Jana Václavíka.

přehrát video
Ostrava se chystá na LM a obhajobu titulu

Václavíka by měl v mistrovské sestavě nahradit Američan Nick Castello. Jeho výkony v přípravě ukazují, že na postu libera by Ostrava strádat neměla. Čtyřiadvacetiletý Havajan si na novou zemi i nové působiště rychle zvykl a těší se na Ligu mistrů.

Mnohem složitější pro Šmejkala bude nahradit slovenského univerzála Michaloviče, suverénně nejvíce bodujícího hráče loňské extraligy, který odešel do italské Latiny. Na jeho postu je nováčkem další Slovák Igor Rehák, ale najít druhého Michaloviče nebude jen tak.

Ve čtvrtečním přípravném utkání s Havířovem dostali příležitost hráči širšího kádru, Ostravané prohráli první set 24:26, ale nakonec otočili na vítězných 3:1 na sety. Posledním přípravným duelem před startem sezony bude pro Ostravu 9. října duel v polském Jastrebiu.

Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.