ČTsport

ČTsport
středa 15. srpna 2018 Hana

Volejbalisté letí na ME a chtějí vyhrát alespoň zápas

Velikost textu:

Praha – Za několik málo dnů odstartuje v Dánsku a Polsku volejbalové mistrovství Evropy, kde české reprezentanty čeká velmi těžká základní skupina Ruskem, Německem a Bulharskem. Češi odlétají do dějiště šampionátu již ve středu a přání mají jediné – hrát lépe než v přípravě, v níž vyhráli jediný zápas.

přehrát video
Volejbalisté finišují přípravu před ME

V přátelských zápasech sice čeští reprezentanti zvítězili jen jednou, ale o to cennější "skalp" si odnesli. Porazili úřadující mistry Evropy Srby. "Furt jsme se hledali. Musíme se uklidnit, protože jsme byli docela nervózní z toho, že nám některé věci nejdou. Udělali jsme hodně chyb, takže to musíme eliminovat," nabádá reprezentant Jan Štokr.

I tak se od nově poskládaného týmu s trenérem Bernardem mnoho nečeká. V týmu jsou ostřílení mistři čtyř evropských lig, ale také spousta nováčků. Cíle tak zůstávají střídmé – vyhrát ve "skupině smrti" alespoň jeden zápas. "Proti Němcům se nám v poslední době moc nedaří, takže já bych zkusil porazit Bulhary a pak až ty Němce," říká s nadsázkou kapitán národního týmu Ondřej Hudeček.


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.