ČTsport

ČTsport
pondělí 18. června 2018 Milan
Před ME volejbalistek

Češky pilují hlavně obranu, generálka je čeká v Nizozemsku

Velikost textu:

Kladno – České volejbalistky ladí formu před mistrovstvím Evropy, které startuje v Německu a Švýcarsku už příští pátek. Z jedné velké akce se reprezentantky vrátily, sotva za tři týdny je čeká další. Mezi Grand Prix a evropským šampionátem tak není čas na zásadní změny v přípravě ani sestavě. Jen Šárku Kubínovou nahradila Lucie Smutná a dál se trénuje hlavně obrana. Přímé přenosy odvysílá ČT Sport.

přehrát video
Volejbalistky se v Kladně připravují na ME

"Měly jsme čtyři dny volno a teď jedeme hned naplno. Je to těžký, musíme to zvládnout ještě dva týdny, ale moc se těšíme," řekla reprezentační smečařka Andrea Kossányiová.

Češky mají poměrně mladý tým, přesto se své premiéry na mistrovství Evropy dočká i zkušený trenér Carlo Parisi. "Pro mě to bude velká zkušenost, ale máme těžkou skupinu a nebude snadné postoupit," upozornil.

Ve skupině D, kterou bude hostit německý Schwerin, narazí Češky na Srbsko, Polsko a Bulharsko. "Chtěly bychom postoupit ze skupiny," vyslovila přání po závěrečném turnaji Grand Prix blokařka Michaela Monzoniová. Generálku na Evropský šampionát mají hráčky na programu o víkendu v Nizozemsku.

 

Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.