ČTsport

ČTsport
pondělí 18. června 2018 Milan

Volejbalistky letí vstříc Grand Prix s velkou pokorou

Velikost textu:
aktualizováno 30. 7. 2013 13:35

Praha – České volejbalistky odletěly do Dominikánské republiky, kde zahájí sérii turnajů základní fáze Grand Prix. Národní tým žen se v prestižní soutěži představí vůbec poprvé. I proto jedou hráčky hlavně na zkušenou, vysoké ambice si nedělají. K prvnímu utkání nastoupí svěřenkyně italského trenéra Carla Parisiho v pátek 2. srpna proti Portoriku, v sobotu čeká reprezentantky tým Srbska a v neděli se utkají s domácí Dominikánskou republikou. Přímé přenosy odvysílá ČT sport a náš web.

České volejbalistky
České volejbalistky

Účast na prestižním podniku si Češky zajistily vítězstvím v loňském ročníku Evropské ligy. Z Dominikánské republiky se přesunou ještě do Japonska a Hongkongu. Během měsíce odehrají celkem devět zápasů.

Kolem světa bez největší opory

"Cestování nebude nic moc, ale na ty zápasy se každý těší, protože je to pro nás poprvé, co si zahrajeme Grand Prix," podotkla Aneta Havlíčková, která povede tým jako kapitánka místo zraněné Heleny Havelkové.

Opora týmu bude chybět kvůli zranění ramene. "Budeme se snažit zalepit díru, vzali jsme dvě mladé holky a uvidíme, jak se s tím poperou," uvedla asistentka trenéra Lucie Václavíková. Velkou zkušeností bude turnaj pro dvojici smečařek Evu Hodanovou a Michaelu Mlejnkovou.

přehrát video
České volejbalistky se vydaly na Grand Prix

V dvanáctičlenném výběru italského kouče Parisiho chybějí vedle zraněné Havelkové i další hráčky, které na jaře úspěšně bojovaly v baráži o postup na mistrovství Evropy s Rumunskem - nahrávačka Lucie Mühlsteinová a Tereza Rossi. "Obě se do nominace nevešly z výkonnostních důvodů," vysvětlila Václavíková.

Češky přistupují k turnaji s velkou pokorou. "Nepojedeme tam asi proto, abychom vyhráli všechno. Nejedeme si to tam ale užít, chtěli bychom hrát co nejlépe. I prohra 0:3 v okamžiku, kdy budeme hrát dobře, je pro nás dobrým výsledkem," řekla Václavíková.

Pod taktovkou kouče Parisiho podstoupily volejbalistky před trojicí turnajů Grand Prix třítýdenní soustředění v Kladně. "Příprava byla dobrá, dlouhá, efektivní. Za velkých veder. Podařilo se nám dát dohromady dobrý tým," poznamenala Václavíková.

Nominace na World Grand Prix 2013

Nahrávačky: Pavla Vincourová, Šárka Kubínová.

Blokařky: Kristýna Pastulová, Michaela Monzoni, Ivana Plchotová.

Smečařky: Eva Hodanová, Andrea Kossányiová, Michaela Mlejnková, Aneta Havlíčková, Tereza Vanžurová.

Libero: Julie Jášová, Veronika Dostálová.

Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.