ČTsport

ČTsport
pátek 21. září 2018 Matouš
Final Four Evropské ligy

Volejbalisté se pokusí zaskočit neporažené Belgičany

Velikost textu:

Marmaris (Turecko) – České volejbalisty nečeká v semifinále Evropské ligy vůbec lehký úkol. Stojí před nimi tým Belgie, který v letošním ročníku ještě nezaváhal a vyhrál všech dvanáct zápasů. Češi chtějí předvést koncentrovaný výkon a v Marmarisu favorizovaného soka zaskočit. Druhou semifinálovou dvojici tvoří domácí Turci a Chorvatsko.

Čeští volejbalisté
Čeští volejbalisté

"Když podáme koncentrovaný výkon, tak si myslím, že je můžeme porazit. Myslíme si, že kvalitu na to máme," řekl smečař Tomáš Hýský. "Jestli chceme Evropskou ligu vyhrát, a my se o to chceme pokusit, tak musíme porazit kohokoli," řekl po losu semifinálových dvojic asistent trenéra Zdeněk Šmejkal.

Belgičané v základní skupině A ztratili v 12 zápasech jen dva body po vítězstvích 3:2. O neporazitelnost je nepřipravili Slováci, Rakušané ani Dánové. "Koukali jsme na video a na statistiky a myslíme, že jsme měli skupinu těžší. Když se nenecháme rozhodit a budeme se koncentrovat na servis a příjem, můžeme to zvládnout," věřil Hýský.

"Ve skupině jsme neprohráli a chceme vítěznou šňůru protáhnout o dva zápasy ve Final Four," prohlásil belgický trenér Dominique Baeyens. "Duel s českými volejbalisty nebude jednoduchý v žádném směru, ale naším cílem je výhra v Evropské lize. Chceme odtud odjet s medailí na krku," dodal.

Belgie spoléhá na univerzála Brama van den Driese a předvádí hru s minimem chyb. "Ale na úkor toho zase nejdou do útoku až tak razantně. Spíš čekají na chybu soupeře. Když nebudeme hrát úplně bezhlavě, ale budeme do toho řezat jako doteď, tak si myslím, že to můžeme zvládnout a přehrát je," věřil Hýský.

Vítězové Evropské ligy budou mít šanci bojovat v kvalifikaci o účast v prestižní Světové lize. V ní Češi startovali jedinkrát, a to přesně před deseti lety.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.