ČTsport

ČTsport
úterý 13. listopadu 2018 Tibor
Evropská liga

Volejbalisté začali dobře, Španěly porazili 3:1

Velikost textu:
aktualizováno 15. 6. 2013 18:02

Kecskemét (Maďarsko) - Čeští volejbalisté vstoupili vítězně do Evropské ligy. Svěřenci nizozemského trenéra Stewarta Bernarda ve svém úvodním utkání skupiny B porazili Španělsko 3:1 po setech 21:16, 17:21, 21:19 a 21:18. Zápasy Evropské ligy testují nové skórování do 21 bodů.

Čeští volejbalisté
Čeští volejbalisté

Volejbalisté začali zápas se Španělskem suverénně a první set rozhodli šňůrou sedmi bodů od stavu 0:1. Ve druhé sadě ale polevili v koncentraci, chybovali na příjmu a nechali soupeře vyrovnat. Stejný obrázek hry přinesla i třetí sada, v které Češi prohrávali až do stavu 14:18. Pak se při podání univerzála Fingra podařilo získat pět bodů v řadě a v koncovce dokázali volejbalisté důležitý set získat.

Trenér Stewen Bernard:

"Klíčem k vítězství byl zisk třetího setu v koncovce a naše lepší podání a blok. V tom byl největší rozdíl, i když Španělé hráli dobře."

Už na konci třetího dějství poslal kouč do hry smečaře Adama Bartoše místo Richarda Maulera a zlínský hráč český tým rozhýbal. Bojoval v obraně, dařilo se mu v útoku i na bloku a za set a kousek nasbíral osm vítězných bodů. "Zapadl do týmu výborně, přinesl potřebnou energii a důležité body," řekl Bernard.

Čtvrtý set pak měli Češi díky zlepšenému výkonu pod kontrolou. "Začali jsme tvrdě podávat a opět fungovaly bloky," řekl kouč. Nejvíce bodujícím hráčem byl Finger (13). Turnaj zřejmě skončil pro blokaře Vladimíra Sobotku s poraněným kotníkem.

ČR - Španělsko 3:1 (16, -17, 19, 18) - hráno do 21 bodů v setu

Rozhodčí: Piasetski (Běl.), Andersen (Dán.). Čas: 83 min. Sestava a body ČR: Ticháček 3, Hýský 8, Finger 13, Široký 10, Holubec 7, Mauler 4, libero Kopáček - Bartoš 8, Janouch. Trenér: Bernard.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.