ČTsport

ČTsport
úterý 23. října 2018 Teodor

Kiki a Maki zahájily v Argentině vítězně, uspěla i mužská dvojice

Velikost textu:
aktualizováno 23. 5. 2013 21:41

Corrientes (Argentina) - Robert Kufa s Janem Hadravou překvapili na beachvolejbalovém grandslamu v Argentině dvěma výhrami a na elitním Světovém okruhu si připsali první společný úspěch. Vítězstvím zahájily turnaj také olympijské čtvrtfinalistky Kristýna Kolocová s Markétou Slukovou.

Kolocová se Slukovou se radují
Kolocová se Slukovou se radují

Zatím odehrály jen zápas proti Nizozemkám Van der Vlistové s Wesselinkovou, které porazily 2:1. Zato Kufa s oporou extraligového Liberce Hadravou už mají jistý postup do vyřazovací fáze. Pokud by v pátek opět vyhráli a udrželi první místo ve skupině, šli by rovnou do druhého kola play-off a dělili by se nejhůře o senzační deváté místo.

Pětadvacetiletý Kufa s o čtyři roky mladším Hadravou porazili domácí dvojici Mehamed, Azaad 2:1 a pak ve dvou setech Rakušany Dopplera s Horstem. Třetí česká dvojice v hlavní soutěži Martina Bonnerová s Barborou Hermannovou prohrála oba dnešní zápasy.

Výsledky Světového okruhu v Corrientes:

Muži:

Skupina A: R. Kufa, Hadrava (32-ČR) - Mehamed, Azaad (1-Arg.) 2:1 (-17, 19, 13), R. Kufa, Hadrava - Doppler, Horst (16-Rak.) 2:0 (28, 18).

Ženy:

Skupina E: Zumkehrová, Heidrichová (12-Švýc.) - Bonnerová, Hermannová (21-ČR) 2:1 (-18, 11, 13), Meppelinková, Van Gestelová (5-Niz.) - Bonnerová, Hermannová 2:0 (13, 9).

Skupina G: Kolocová, Sluková (7-ČR) - Van der Vlistová, Wesselinková (26-Niz.) 2:1 (-18, 14, 8).

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.