ČTsport

ČTsport
středa 17. října 2018 Hedvika

Štokr a Havelková vládnou českému volejbalu

Velikost textu:

Brno - Univerzál Jan Štokr se především za své výkony v Trentinu, se kterými vyhrál italskou ligu i klubové mistrovství světa, stal podruhé za sebou nejlepším českým volejbalistou sezony. V kategorii žen byla poprvé zvolena Helena Havelková. Cenu za celoživotní dílo na slavnostním vyhlášení v Brně dostal Milan Čuda, člen stříbrného československého výběru z olympijských her v Tokiu 1964.

Jan Štokr
Jan Štokr

O hattrick se Štokr pokusí už jako hráč ruského Krasnodaru, kam přestoupil. Právě za krasnodarské Dynamo hrála v uplynulé sezoně i Havelková a s ruským celkem se v březnu radovala z triumfu ve Vyzývacím poháru. Havelková na pomyslném volejbalovém trůnu nahradila reprezentační spoluhráčku Anetu Havlíčkovou.

Jasné favoritky měla kategorie plážového volejbalu a cenu podle očekávání získal pátý pár z londýnské olympiády Kristýna Kolocová, Markéta Sluková.

Zástupci překvapivého mistra v soutěži mužů Ostravy brali extraligové ceny - slovenský univerzál Peter Michalovič byl nejlepším hráčem a Zdeněk Šmejkal trenérem. Stanislav Mitáč z pražského Olympu se stal trenérem roku v ženském volejbalu a prostějovská Andrea Kossányiová nejlepší hráčkou elitní domácí soutěže.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.