ČTsport

ČTsport
úterý 21. srpna 2018 Johana

Příbramští volejbalisté přišli o neporazitelnost ve Zlíně

Velikost textu:
aktualizováno 15. 12. 2012 21:02

Zlín - V extralize volejbalistů už není po devátém kole žádný tým bez porážky. Lídr tabulky Příbram totiž nečekaně klopýtla na půdě pátého Zlína, navíc si z Moravy nepřivezla jediný bod, protože prohrála 0:3. V pondělí tak příbramský celek může v čele vystřídat Liberec po domácí televizní dohrávce s Benátkami nad Jizerou.

Liberečtí volejbalisté
Liberečtí volejbalisté

Zlín pod vedením Romana Macka vyhrál potřetí za sebou. Příbramského soupeře předčil úspěšností v útoku (54 procent oproti 37), domácí měli také účinnější servis i lepší obranu na síti, díky níž získali i třináct bodových bloků.

Podle Macka byl klíčový hned úvodní set (25:23). "Zvládnutá koncovka nás hodně povzbudila do dalšího průběhu," řekl kouč Zlínskému deníku. "Na soupeře jsme se dobře připravili, eliminovali jsme jeho nejsilnější zbraně a koncentraci jsme udrželi po celý průběh střetnutí. Mužstvo předvedlo nejlepší výkon v tomto ročníku," chválil.

Na dva body se dosud neporaženému příbramskému týmu Petra Broma přiblížili mistři z Českých Budějovic, kteří formu z Ligy mistrů a nedávnou výhru nad Berlínem suverénně potvrdili proti poslednímu Ústí nad Labem. Na čtvrté místo se posunul Havířov díky tříbodovému zisku proti Brnu (3:1), na elitní trojici má však velkou ztrátu.

Za Havířovem následuje hned kvarteto týmů se stejným počtem bodů včetně ČZU a Ostravy, která dnes v Praze dokázala zápas otočit ze stavu 0:2 na sety. Ostravské vyburcoval skvělými zákroky v poli libero Václavík, jenž inspiroval hlavně Michaloviče. Slovenský univerzál rozstřílel ČZU 33 body.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.