ČTsport

ČTsport
pondělí 15. října 2018 Tereza

Rozhovor s českými beachvolejbalistkami: Chceme postoupit ze skupiny

Velikost textu:

Berlín - S cílem postoupit ze skupiny pojedou na olympijský turnaj české plážové volejbalistky Kristýna Kolocová s Markétou Slukovou a Lenka Háječková s Hanou Klapalovou. K ladění formy na Londýn využily posledního grandslamu v Berlíně. 

Kristýna Kolocová a Markéta Sluková
Kristýna Kolocová a Markéta Sluková

Zatímco Kolocová se Slukovou v německé metropoli postoupily do čtvrtfinále a formu si pochvalují, jejich kolegyně po vypadnutí ve skupině na ní chtějí ještě zapracovat. Obě dvojice mají za sebou dvoutýdenní předolympijskou přípravu a její výsledky se chystají otestovat ještě příští týden v rakouském Klagenfurtu.

"Berlín nám naznačil, že jsme s trenérem Simonem (Nauschem) teď 14 dní pracovali na těch správných věcech a že jsme na dobré cestě. Samozřejmě je vždycky co zlepšovat, ale řekla bych, že ladíme formu na Londýn, a doufáme, že to bude ještě gradovat. Evidentně to už teď není špatné," uvedla čtyřiadvacetiletá Sluková.

Se stejně starou Kolocovou se chystají na první olympijské hry a rozhodně se nechtějí jen zúčastnit. "My bychom chtěly určitě postoupit ze skupiny a potom je to pavouk K. O., takže bude záležet na tom, jaký budeme mít los, jak nám sedne momentální forma, a můžou se dít velké věci. A nemusí se dít taky nic," dodala Sluková.

Plážový volejbal
Plážový volejbal

Její parťačka je především zvědavá na to, co s nimi udělá prostředí a obrovský zájem diváků o turnaj. "Já se trochu bojím toho, že budeme nervózní a že potom zápas se soupeři, se kterými jsme zvyklé vyhrávat, může být jiný. Ale doufám, že forma je naladěná dobře a že tam předvedeme dobrý výkon," konstatovala Kolocová.

Ačkoli olympiáda začíná za necelé dva týdny, na Londýn rodačka z Nymburka ještě moc nemyslí. "Pro mě je to zápas od zápasu, snažím se soustředit na každý zápas zvlášť. Tu olympiádu člověk v hlavě má, ale není to tak, že bych se nesoustředila tady na turnaj v Berlíně, protože už se těším na olympiádu," poznamenala Kolocová.

Stejné je to i u Klapalové s Háječkovou. "Na olympiádu nějak extra nemyslíme nebo alespoň doufám, že ne," uvedla čtyřiatřicetiletá Háječková. "V tom běhu turnajů zatím není úplně čas na to myslet a asi taková ta pravá atmosféra začne, až sedneme do letadla a odletíme směr Londýn," doplnila ji o pět let mladší Klapalová.

Od svých krajanek se neliší ani v ambicích pro londýnské hry. "Rozhodně bychom chtěly postoupit ze skupiny a pak bude záležet na losu, co nám padne do pavouku," řekla Klapalová, která premiérovou účast na olympiádě vnímá jako odměnu. "Je to super, hrozně se na to těším. Jsem zvědavá, jaké to tam bude, a určitě si to užijeme," prohlásila.

Už méně nadšená je z aktuální formy dvojice, která v Berlíně vyhrála jen jeden ze tří zápasů. "(Turnaj) ukázal, že máme hodně co zlepšovat a máme na čem pracovat, i když toho času moc není. Uvidíme. Budeme dělat, co se dá. Nejsme úplně v ideální formě," přiznala Klapalová.

Na olympijském písku české ženské páry doplní Přemysl Kubala s Petrem Benešem, které před odletem do Londýna čeká hlavně doléčování zdravotních šrámů, kvůli nimiž na berlínském turnaji předčasně skončili. České barvy na OH naposledy reprezentovaly v Aténách 2004 Eva Celbová-Ryšavá se Soňou Novákovou a skončily deváté. Trojnásobnou účast na hrách měla Česká republika jen v Sydney 2000.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.