ČTsport

ČTsport
čtvrtek 18. října 2018 Lukáš

České volejbalistky zdolaly na závěr základní části EL Řecko 3:0

Velikost textu:
aktualizováno 23. 6. 2012 21:29

Orestiada (Řecko) - České volejbalistky porazily v posledním utkání základní části Evropské ligy v Orestiadě domácí Řecko 3:0. V tabulce skončily druhé se čtyřbodovou ztrátou na vítězky skupiny C Nizozemky. Oba celky postoupily na Final Four, které se bude hrát 5. a 6. července v Karlových Varech.

České volejbalistky
České volejbalistky

V závěrečném utkání splnily české volejbalistky roli favoritek. Italský kouč českého celku Carlo Parisi se musel obejít bez zraněné Julie Jášové, kterou stejně jako v pátečním duelu s Nizozemskem nahradila na místě libera smečařka Karolina Bednářová. Odpočívala i Andrea Kossanyiová, za kterou zaskočila Michala Kvapilová. Ta byla se 12 získanými body druhou nejúspěšnější hráčkou po Anetě Havlíčkové, jež zatížila konto soupeřek 17 body.

Snaživé Řekyně sice držely krok v úvodech jednotlivých setů, jejich odpor v prvních dvou sadách ale vždy zlomil drtivý tlak českých hráček.

V prvním setu za stavu 15:13 Řekyně zcela odpadly po šňůře osmi bodů, ve druhém setu se situace opakovala: od stavu 16:16 přidaly české hráčky sedm bodů a koncovku již měly snadno ve své režii. Třetí dějství nabídlo nejvyrovnanější partii, Řekyně podlehly až v koncovce.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.