ČTsport

ČTsport
středa 22. srpna 2018 Bohuslav

Dalhausser: Česko je jednou z mých nejoblíbenějších zemí

Velikost textu:

Praha - Jednou z největších hvězd právě probíhajícího turnaje na Štvanici je vítěz olympijských her v Pekingu Američan Phil Dalhausser. Pražskou soutěž si velmi pochvaluje. Líbí se mu prostředí i atmosféra, Českou republiku si zamiloval.

Americký beachvolejbalista Phil Dalhausser
Americký beachvolejbalista Phil Dalhausser

"Těšil jsem se do České republiky, protože je to jedna z mých nejoblíbenějších zemí na světě. Mám rád především Staré Město, rád si tu zajdu na večeři. Je to pro mě relax," řekl Dalhausser.

Od roku 2006 hraje Dalhausser v páru s Toddem Rogersem, se kterým dlouhodobě vládne světovému žebříčku. Pražský turnaj přijeli vyhrát. "Největší rozdíl turnaje v Praze oproti jiným světovým turnajům je, že se tu hraje uprostřed města, zatímco jinde je to na periferii," podotkl americký beachvolejbalista.

přehrát video
Phil Dalhausser na turnaji v Praze

Volný čas tráví Dalhausser procházkami po památkách. "Ale na druhou stranu nechci strávit moc času na nohou," doplnil.

Obhájci olympijského zlata se snaží na hry v Londýně zatím nemyslet. "Ale pracujeme na tom. Přípravu cílíme právě na tuto událost, ale tady v Praze se o tom bavit nechceme," dodal Dalhausser.

Rogers s Dalhausserem už mají na kontě skalp obou českých párů. Včera porazili hladce Roberta Kufu s Janem Hadravou, dnes po poledni přehráli české jedničky Přemysla Kubalu a Petra Beneše.

Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.