ČTsport

ČTsport
sobota 17. listopadu 2018 Mahulena

Volejbalisty čeká úvod EL, bude testem před kvalifikací na OH

Velikost textu:

Praha - Poprvé pod vedením nizozemského kouče Stewarta Bernarda se představí čeští volejbalisté v akci. Úvodní turnaj Evropské ligy, který se uskuteční od pátku do neděle v Rumunsku, se ponese především ve znamení snahy o sehrávání týmu a bude testem před červnovým kvalifikačním turnajem o postup na olympijské hry.

Čeští volejbalisté
Čeští volejbalisté

"Turnaj bereme jako dobrou herní prověrku před olympijskou kvalifikací," řekl manažer reprezentace Milan Fortuník před odletem do Rumunska. Oporami týmu jsou zkušení univerzálové Jan Štokr a David Konečný, pro smečaře Jiřího Popelku bude turnaj i zátěžovým testem zraněné nohy. Problémy s palcem má blokař Jiří Král. Celkem je v sestavě pět hráčů z extraligy a sedm krajánků včetně blokaře Aleše Holubce nebo smečaře Karla Linze.

Na nahrávce se budou střídat Ondřej Boula a budějovický Filip Habr. "Máme novou útočnou osu a turnaj nám prověří její sílu a schopnosti," řekl Fortuník. Volejbalisté se v Evropské lize, jejíž úvodní ročník v roce 2004 vyhráli, představí po pěti letech. V Rumunsku se v rámci skupiny B střetnou s domácím výběrem a týmy Turecka a Nizozemska. Pátí ve skupině jsou Rakušané, kteří mají na úvod volno.

Každá země v základní části hostí jeden čtyřčlenný turnaj. Česko pořádá třetí turnaj od 8. do 10. června, o týden dříve budou reprezentanti chybět v Turecku. Ve skupině A jsou obhájci loňského prvenství Slováci a dále Španělsko, Řecko, Izrael a Dánsko. Do Final Four postoupí vítězové skupin, pořadatel závěrečného turnaje a lepší tým z druhého místa.

Nominace ČR na první turnaj Evropské ligy:

Nahrávači: Filip Habr (České Budějovice), Ondřej Boula (Maliye Milli Piyango/Tur.),
Univerzálové: Jan Štokr (Trentino/It.), David Konečný (Tours/Fr.).
Smečaři: Jiří Popelka (Kedzierzyn/Pol.), Karel Linz (Nantes/Fr.), Tomáš Hýský (Liberec), Aleš Správka (Ostrava).
Blokaři: Aleš Holubec (Nantes/Fr.), Jiří Král (Piacenza/It.), Vladimír Sobotka (Ostrava),
Libero: Václav Kopáček (Liberec).

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.