ČTsport

ČTsport
sobota 20. října 2018 Vendelín

Volejbalisté dostanou další možnost probojovat se na olympiádu

Velikost textu:
aktualizováno 14. 5. 2012 15:35

Praha – Už už to vypadalo, že si čeští volejbalisté s jistotou na olympijských hrách v Londýně nezahrají, nakonec ale přeci jen budou mít další šanci. Český tým se dostal do jednoho ze tří závěrečných turnajů o účast v Londýně. Svěřenci Nizozemce Stewarta Bernarda budou hrát od 8. do 10. června v Berlíně o jedno postupové místo s domácím Německem, Kubou a Indií.

Čeští volejbalisté
Čeští volejbalisté

"Jsme moc rádi, že jsme ještě dostali šanci bojovat o olympijské hry. Máme sice v turnaji dva silné týmy, Kubu a Němce, ale ta možnost tu je a musíme ji využít. Dostat se do Londýna je můj sen. Dlouho jsem na tuto šanci čekal a uděláme vše, co bude v našich silách," řekl smečař Jiří Popelka na webu volleycountry.com.

Češi nyní potřebují vytvořit dva výběry. Ve stejném termínu jako olympijská kvalifikace se totiž uskuteční v Jablonci nad Nisou turnaj Evropské ligy.  Proto v Nymburku trénuje 22 hráčů, které ještě trenéři o další dva doplní.

Češi postaví nejsilnější tým

"Na olympijskou kvalifikaci pošleme nejsilnější tým, nejlépe připravené hráče a pokusíme se o olympiádu zabojovat," řekl ČTK manažer reprezentace Milan Fortuník. "Němci jsou ve formě a budou doma, Kubánci jsou tradičně silní. Údajně měli finanční problémy, ale určitě se dají dohromady. Indie je relativně neznámý soupeř, ale od Australanů vím, že na Asijských hrách bývají silní," uvedl Fortuník.

Po zrušení přípravných zápasů s Íránem se Češi před olympijskou kvalifikací rozehrají 1. až 3. června v Lille s Francií. "Bude to ideální, protože Francie je výborný tým a rovněž se chystá na olympijskou kvalifikaci," řekl Fortuník.

Na poslední kvalifikační turnaje pozvala mezinárodní federace FIVB týmy podle umístění ve světovém žebříčku, českým volejbalistům k účasti v Německu stačila 23. pozice. Další dvě světové kvalifikace jsou v Bulharsku a Japonsku.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.