ČTsport

ČTsport
středa 20. června 2018 Květa

Prostějovské volejbalistky ve finále podruhé porazily Olymp

Velikost textu:
aktualizováno 21. 4. 2012 21:29

Praha - Volejbalistky Prostějova vyhrály i druhé finále extraligy a jedno vítězství je dělí od obhajoby titulu. Svěřenkyně trenéra Miroslava Čady dnes v Praze porazily Olymp 3:1 a sérii mohou ukončit v pondělí v domácím prostředí.

 
Prostějovské volejbalistky
Prostějovské volejbalistky

Čada přiznal, že jeho tým měl problémy s přihrávkou, na druhou stranu byl podle jeho názoru Prostějov o něco lepší v útoku. "Dnes jsme viděli nejkvalitnější utkání. Olymp hrál velmi dobře, velice agresivně podával, velmi dobře útočil," prohlásil Čada. Olymp v pátek v Prostějově marně útočil na zisk setu, dnes už byl v tomto ohledu úspěšnější. Druhou sadu však domácí celek vyhrál až po dramatické koncovce 25:23, když předtím přišel o slibný sedmibodový náskok.

"Nastoupily jsme s tím, že předvedeme kvalitní volejbal, a myslím, že jsme diváky nezklamaly. Jsme rády za předvedenou hru a hrdé na náš výkon," uvedla domácí kapitánka Andrea Sládková. Setboly měly Pražanky i v třetím dějství, ale čtyři poslední míče uhrál Prostějov a zvítězil 26:24. Také závěr čtvrtého setu pak vyzněl ve prospěch hostujícího týmu, který může v pondělí získat čtvrtý titul za sebou.

"Jsme rády, že jsme vyhrály. Věděly jsme, že to bude těžké. Olymp hrál velmi dobře, špatně jsme přihrávaly, ale poradily jsme si v těžkých situacích. Těžké utkání, velmi dobrá úroveň," řekla prostějovská kapitánka Solange Soaresová. "Včera jsme zahráli dobře set a půl, dnes jsme hráli velmi dobře celé utkání. Dokázali jsme se se soupeřem srovnat na přihrávce, byli jsme skoro stejní i v útoku a rozhodla větší herní zkušenost a minimum chyb soupeře. Překrásné utkání, dramatické pro diváky. Škoda nevyužité šance ve třetím setu," konstatoval kouč Olympu Stanislav Mitáč.

přehrát video
Prostějov - Olymp
Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.