ČTsport

ČTsport
pondělí 24. září 2018 Jaromír

Rekordman Habana by si mohl zahrát na olympiádě

Velikost textu:

Kapské Město – Turnaje v ragby na olympiádě v Riu de Janeiro by se mohla zúčastnit jedna z největších ragbyových hvězd Bryan Habana. Spoludržitel rekordu v počtu pětek na mistrovství světa byl zařazen do reprezentace JAR pro ragby v sedmi hráčích na sezonu 2015/16.

Bryan Habana
Bryan Habana

Habana, jenž v klasickém ragby s patnácti hráči odehrál 117 reprezentačních zápasů a je mistrem světa z roku 2007, hrál naposledy sedmičkové ragby před více než deseti lety. Šanci na účast na OH mají také další dva jihoafričtí účastníci nedávno skončeného MS Damian de Allende a Lwazi Mvovo.

Sedmičkový turnaj v Riu s největší pravděpodobností přitáhne s vidinou olympijské medaile i jiná slavná jména z klasického ragby, jež se naposledy hrálo pod pěti kruhy v roce 1924.

Dvaatřicetiletý Habana se pokoušel dostat v sedmičkách už na loňské Hry Commonwealthu, ale jeho zaměstnavatel Touloun ho neuvolnil. Společně s Novozélanďanem Jonahem Lomuem je rekordmanem v počtu položených pětek na MS, na šampionátu v Británii se v dresu bronzového týmu JAR dostal na číslo 15.

přehrát video
Habana by mohl být hvězdou ragbyového olympijského turnaje
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.