ČTsport

ČTsport
pondělí 16. července 2018 Luboš
ME basketbalistů

Smolař Puršl se zranil a na evropském šampionátu si nezahraje

Velikost textu:

Kluž – Šimon Puršl kvůli zranění přišel v krátkém čase už o druhé mistrovství Evropy. Zranil se na pondělním tréninku a následně se potvrdilo, že přijde o mistrovství Evropy, které startuje už ve čtvrtek. Hlavní oporou přitom měl být i na evropském šampionátu dvacítek, jenže ani tam kvůli poranění kotníku neodcestoval.

"Šimon si včera na odpoledním tréninku přivodil zlomeninu kůstky v ruce. Bohužel to potvrdilo vyšetření, které ještě v noci absolvoval. Jeho zdravotní stav nadále řešíme, ale víme, že o EuroBasket určitě přijde," potvrdil manažer národního týmu Michal Šob.

Puršl se měl k národnímu týmu připojit od začátku přípravy, ale zranění kotníku ho do plného tréninku pustilo až v týdnu před domácími zápasy s Tureckem a Finskem. I tak si ale vybojoval místo v sestavě kouče Ronena Ginzburga. Jeho neúčast znamená další ránu pro už tak zdecimovanou podkošovou sestavu.

"Všechno se to seběhlo hrozně rychle. Ještě deset hodin před odjezdem na letiště nic nenasvědčovalo komplikacím. Po Šimonově zranění jsme museli začít situaci co nejrychleji řešit, absolvoval v noci lékařské vyšetření, které nastínilo možné zdravotní komplikace. Ty se potvrdily i na druhém vyšetření brzy ráno. S týmem tak nemohl odletět. Je opravdu smolařem tohoto léta, protože letos přišel už o druhý šampionát," litoval Šob.

Zbývá jich jedenáct

Národní tým tak odletěl do Rumunska pouze s jedenácti hráči a zřejmě to tak zůstane i pro samotný turnaj, neboť Adam Pecháček dodatečné povolání odmítl. "Byl jsem vyhozen z týmu. Už jsem o tom informoval rodinu, agenta a klub ve Španělsku, který počítá s tím, že přiletím. Už koupil letenku, to za prvé. Za druhé kvůli vlastní úctě. Sám bych se neměl moc rád, kdybych nominaci teď přijal," popsal Pecháček.

"Byli jsme připraveni během noci a rána udělat všechny potřebné administrativní kroky, aby s námi Adam mohl odletět, včetně změny letenky. Neměli jsme moc času, odlétali jsme v 9 hodin ráno. Deklarovali jsme garanci kompenzace nákladů, které Adamův klub měl se zajištěním jeho cesty do Španělska. Mrzí nás to, ale nezbývá nám nic jiného než Adamovo rozhodnutí přijmout," uvedl Šob.

Zdroj: cbf.cz, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.