ČTsport

ČTsport
pondělí 25. června 2018 Ivan
PŘÍPRAVNÉ UTKÁNÍ

Basketbalisté se v Gruzii statečně drželi, nicméně prohráli 76:87

Velikost textu:
aktualizováno 11. 8. 2017 19:03

Tbilisi - Příprava basketbalové reprezentace na blížící se mistrovství Evropy pokračovala v Tbilisi, kde Češi změřili síly s Gruzií. V utkání se projevila zejména převaha domácího týmu pod košem. Nejlepším českým střelcem byl podruhé za sebou Martin Peterka, který zaznamenal 19 bodů. 

Tomáš Satoranský
Tomáš Satoranský

Národní tým měl při absenci Jana Veselého, Ondřeje Balvína a Petra Bendy problém pod košem, kde mladí pivoti v čele s Peterkou museli čelit zkušeným soupeřům Giorgimu Šermadiniovi a vítězi NBA Zazovi Pačulijovi z Golden State. Ve velmi dobré formě hrál i menší pivot Tornike Šengelija, který byl nakonec s 22 body nejlepším střelcem duelu.

"Máme poměrně malý tým. Naopak Gruzie může postavit pětku, ve které jsou tři hráči vyšší než náš nejvyšší pivot a můžou spolu hrát," hodnotil Vojtěch Hruban. "Byl to zápas o zvládání jejich podkošové převahy. Chvílemi to šlo, chvílemi to bylo horší. Dostali jsme hodně bodů zevnitř a okolo bedny, ale to se dalo asi čekat," dodal.

Přesto se česká reprezentace dlouho držela ve hře zásluhou přesné střelby zdálky a rychlých protiútoků. Ve třetí čtvrtině ale nakupila chyby, střelba se přestala dařit a Gruzínci rázem vedli o 16 bodů. To však svěřence trenéra Ronena Ginzburga nepoložilo a rychle se dotáhli na rozdíl sedmi bodů.

Totožný scénář nastal také během poslední čtvrtiny, kdy domácí zabrali a šňůrou 14:0 získali vedení o 21 bodů. Jenže Češi znovu odpověděli, tentokrát vlastní šňůrou 13:0, a dvě minuty před koncem se mohli dokonce dotáhnout na rozdíl dvou košů. Gruzínci si ovšem výhru o jedenáct bodů pohlídali.

"Obranné rotace si musíme vyzkoušet. Většina týmů na Euru má vysoké pivoty a my takový typ, který by je bránil, nemáme. To bude asi naše hra, nějak to lepit a zkusit vše oběhat. Nejde to pořád a není to ideální varianta. Mohli jsme si to zkusit, zkusíme to znovu v neděli a já doufám, že si z toho něco vezmeme," řekl před víkendovou odvetou Hruban.

Kromě Peterky, který využíval menší pohyblivosti pivotů soupeře ke střelbě zdálky, se v útoku dařilo i Jaromíru Bohačíkovi (15 bodů) a Vojtěchu Hrubanovi (13 bodů). Největší česká hvězda Tomáš Satoranský byl sice po celý zápas pod velkým tlakem domácí obrany a zaznamenal osm ztrát, ale nakonec nasbíral 12 bodů a deset asistencí.

Přípravné utkání basketbalistů v Tbilisi:

Gruzie - ČR 87:76 (20:20, 45:38, 69:59)

Nejvíce bodů: Šengelija 22, Šermadini, Pačulija, Cincadze po 14, Dixon 11 - Peterka 19, J. Bohačík 15, Hruban 13, Satoranský 12. Fauly: 18:21. Trestné hody: 29/23 - 12/10. Trojky: 6:8. Doskoky: 44:34.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.