ČTsport

ČTsport
sobota 20. října 2018 Vendelín

Velkolepé sbohem. Jícha se loučí s kariérou

Velikost textu:

Kiel vs. Barcelona. Souboj dvou týmů, které neodmyslitelně patří k někdejšímu nejlepšímu házenkáři světa Filipu Jíchovi. Taková bude jeho rozlučka s kariérou. Šestatřicetiletý nejlepší český hráč poslední doby bude v rodné Plzni hlavní postavou exhibičního zápasu. Duel začne na tamním zimním stadionu v 17:30 a přímý přenos nabídne web ctsport.cz.

Filip Jícha v dresu Barcelony
Filip Jícha v dresu Barcelony

Do Plzně se sjely velké postavy světové házené - mimo jiné se představí dvojnásobní olympijští vítězové a úřadující mistři světa Daniel Narcisse a brankář Thierry Omeyer z Francie, někdejší švédská hvězda Stefan Lövgren či islandský kanonýr Gudjón Valur Sigurdsson.

Chybět nebudou ani čeští hráči - trenéři reprezentace Jan Filip s Danielem Kubešem, Václav Vraný či brankáři Petr a Jan Štochlové. První ze sourozenecké dvojice před pár dny rovněž ukončil kariéru. Nejlepší házenkář světa za rok 2010 Jícha si nejprve v prvním poločase zahraje za výběr Kielu, s nímž dosáhl na největší úspěchy, a po změně stran se symbolicky představí v dresu Barcelony, kde uzavřel kariéru.

"Spoluhráči přijeli do mého rodiště, kam by se asi nikdy nepodívali. To, že mi vzdají hold, mě hluboce dojímá. Budeme se snažit předvést házenou nejvyšší kvality, nechceme exhibici odchodit," uvedl Jícha, který od léta začne trenérskou kapitolu jako asistent v Kielu a později se stane hlavním koučem.

Složení týmů:

Kiel: Filip Jícha, Karel Nocar, Roman Pfründer, Kim Andresson, Václav Vraný, Vid Kavtičnik, Pavel Křížek, Jan Filip, Christian Sprenger, Andreas Palicka, Stefan Lövgren, Marcus Ahlm, Thierry Omeyer, Daniel Kubeš, Rolf Erdin, Daniel Stephan, Viktor Szilagyi, Daniel Narcisse, Dominik Klein, Jakub Flajsar, Petr Štochl.

Barcelona: Filip Jícha, Gonzalo Pérez de Vargaz, Víctor Tomás, Christian Schwarzer, Gudjón Valur Sigurdsson, Raúl Entrerríos, Jan Keller, Jan Štochl, Alexander Vasilakis, Aitor Arino, Pavel Horák, Marcus Baur, Florian Kehrmann, Peter Gentzel, David Juříček, Valero Rivera Folch, Eduardo Gurbindo, Martin Březina, Viran Morros, Kiril Lazarov.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.