Studio Time Out

Plzeňští házenkáři prohráli v Karviné a vedou jen o skóre

Házenkáři vedoucí Plzně prohráli v 15. kole extraligy v Karviné 27:30 a v čele tabulky se udrželi už jen díky lepšímu skóre oproti Zubří. Západočeši nezvládli odvetu za nedávné finále domácího poháru a v utkání ztratili šestibrankové poločasové vedení.

Plzeňští házenkáři
zdroj: ČTK autor: Chaloupka Miroslav

Plzeňanům se po změně stran zranil nejlepší střelec Jakub Tonar a utrpěli první soutěžní porážku od 4. listopadu. Karvinští se po třetí výhře za sebou posunuli na čtvrté místo před Duklu a ztrácejí na vedoucí dvojici jen dva body.

Mistrovská Dukla už v sobotu podlehla v neméně dramatickém šlágru domácímu Zubří těsně 28:29. V premiéře ve zrekonstruované zuberské hale po návratu z rožnovského azylu přitom druhý tým tabulky prohrával v prvním poločase už o sedm gólů a o přestávce o pět. Po změně stran se ale domácím rovněž povedl velký obrat.

Třetí Lovosice jsou jen o bod pozadu po očekávaném domácím vítězství 40:22 nad posledním Novým Veselým.