ČTsport

ČTsport
pondělí 20. srpna 2018 Bernard
ME V HÁZENÉ

Hráči do toho dali vše, je to skvělý pocit, uvedl Kubeš

Velikost textu:

Nečekaný úspěch českých házenkářů na evropském šampionátu se ani nesnil jednomu z trenérů Danielu Kubešovi. V zápase proti Slovinsku jeho svěřenci dokonce sahali po uchování nadějí na semifinále, ale se závěrečnými sekundami Češi nedokázali strhnout výhru na svou stranu a remízový výsledek 26:26 je tak odsunul k souboji o páté místo s domácí reprezentací Chorvatska.

Daniel Kubeš
Daniel Kubeš

"Kdyby mi někdo řekl, že postoupíme ze skupiny a v poslední sekundě budeme mít šanci hrát o semifinále, tak si myslím, že se zbláznil. Takový je sport. Úplně všichni hráči včetně realizačního týmu jsme do toho dali vše, co v nás je. Skvělý pocit," uvedl Kubeš po utkání.

Jeho svěřenci na turnaji dokázali porazit Dánsko, Maďarsko, Makedonii a po výhře sahali i proti Slovinsku. Od skalpu bronzových medailistů z loňského mistrovství světa je dělily centimetry, když tři sekundy před koncem za stavu 26:26 trefil Stanislav Kašpárek břevno.

"Bylo to hrozně blízko, nakonec pět, možná deset centimetrů rozhodlo o remíze. Kluci do toho dali vše, co v nich bylo. Jsem šťastný a pyšný, co jsme předvedli," ocenil Kubeš.

přehrát video
Čeští házenkáři po výhře nad Makedonií remizovali se Slovinskem 26:26

Český celek se musel vyrovnat s tím, že už v prvním poločase přišel o vyloučené Jana Stehlíka a Leoše Petrovského. "Červené karty byly jasné. Byly z přemíry snahy zabránit některým situacím, to se prostě stane. Jsme trochu pomlácení," podotkl jeden z dvojice českých trenérů.

V pátek proti Chorvatsku může národní tým vylepšit své historické maximum, jímž je šesté místo z ME v roce 1996. "Bude třeba se pořádně naladit, ale se Slovinskem to byl kolikátý zápas v řadě, který se třeba nevyvíjel úplně dobře pro nás, a byli jsme schopni najít v sobě sílu a nadšení. Nevím, proč by to v posledním duelu nemělo být stejně. Atmosféra, která se nám podařila dohromady naladit, je něco tak cenného, že to rozhodně nevyhodíme z okna," dodal Kubeš.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.