ČTsport

ČTsport
pondělí 20. srpna 2018 Bernard
ME házenkářů

Slovinci se cítí poškozeni, kvůli rozhodčím zvažují odjezd z evropského šampionátu

Velikost textu:

Házenkáři Slovinska hrozí, že na protest proti sporným výrokům sudích předčasně odcestují z mistrovství Evropy v Chorvatsku. Bronzové medailisty z loňského světového šampionátu pobouřil především závěr pondělního utkání proti Německu, které z kontroverzní sedmičky vyrovnalo v poslední sekundě na 25:25.

Házenkáři Slovinska v diskuzi s rozhodčími
Házenkáři Slovinska v diskuzi s rozhodčími

"Co se tady děje, přesahuje všechny meze," rozčiloval se v Záhřebu sekretář slovinského svazu Goran Cvijič. "Svaz vážně uvažuje o tom, že tým Euro opustí. Na druhou stranu jsme si vědomi negativních důsledků, které by toto rozhodnutí mělo na další generace," dodal.

Slovinci začali mluvit o odjezdu poté, co evropská federace EHF zamítla jejich protest proti výsledku pondělního zápasu. V jeho závěru totiž rozhodčí umožnili po dlouhé konzultaci u videa Němcům házet sedmičku za to, že bránili ve středovém kruhu jejich poslední rozehrávce.

Představitelé slovinského týmu si stěžovali na sudí už po úvodním duelu ve skupině C proti Makedonii (24:25). Ve středu se má národní mužstvo utkat v závěrečném střetnutí s Černou Horou o třetí postupové místo.

Sestřih utkání mezi Slovinskem a Německem včetně kontroverzního závěru:

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.