ČTsport

ČTsport
sobota 23. června 2018 Zdeňka

Startuje příprava na házenkářské Euro. Národní tým se dvakrát utká se Slováky

Velikost textu:

Čeští házenkáři startují závěrečnou přípravu na lednové mistrovství Evropy. Svěřenci trenérů Jana Filipa a Daniela Kubeše se sešli v Rožnově pod Radhoštěm a ve čtvrtek a o den později sehrají dva zápasy se Slovenskem. Minimálně v úvodu přípravy budou kvůli zranění chybět spojky Roman Bečvář a Tomáš Babák. "Budeme dál pracovat na souhře, na tom, co chceme hrát. Chceme pokračovat v tom, co jsme nastolili, víme, že máme rezervy, které musíme zlepšovat," uvedl Filip.

Trenér házenkářské reprezentace Jan Filip
Trenér házenkářské reprezentace Jan Filip

Trenérům se na srazu hlásilo 15 hráčů, ve čtvrtek se připojí největší opora zadních řad Pavel Horák. Tým oproti původní nominaci doplnili brankář Artur Adamík a Dieudonne Mubenzem.

První přípravný zápas se Slovenskem odehraje český celek ve čtvrtek v Považské Bystrici, odveta je na programu v pátek ve Frýdku-Místku. Po druhém utkání se hráči rozjedou domů a opět se sejdou 2. ledna v Brně. Národní celek tam absolvuje závěrečný přípravný kemp a vedle toho se dvakrát utká s Rakouskem. Právě poslední dvě zápasové prověrky by měly definitivně rozhodnout o konečné nominaci na šampionát.

"Trochu více prostoru bude na začátku ledna, i když šampionát začíná brzy, a tak mnoho času nebude ani tak. Tým je ale ve svém jádru kompaktní, funguje spolu už dlouho a budeme mít prostor zlepšovat se v konkrétních detailech," řekl Filip.

Do evropského šampionátu v Chorvatsku vstoupí reprezentanti 13. ledna soubojem se Španělskem. Dalšími soupeři v těžké skupině budou Dánsko a Maďarsko.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.